Přijde Charles o korunu? Nemanželské početí vrhá temný stín | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Přijde Charles o korunu? Nemanželské početí vrhá temný stín

Kdo je vlastně právoplatným následníkem trůnu?!
Kdo je vlastně právoplatným následníkem trůnu?! (profimedia.cz)

Zdálo se, že princi Charlesovi (73) v nástupu na trůn nic nebrání. Požehnala mu k tomu i jeho matka, královna Alžběta II. (95), která též vyslovila přání, aby její snacha Camilla jednoho dne nabyla titulu královna manželka. Britský historik však zaznamenal nečekaný objev, který by do královských plánů mohl hodit vidle!

Do minulosti Anglie nahlédl britský historik Tony Robinson, který zjistil, že panovnická linie, která končí právě Alžbětou II. a princem Charlesem, není legitimní. Důvodem je fakt, že v 15. století nebyl Eduard IV. biologickým dítětem svého otce.

Jak napsal deník Blesk, jeho otec Richard Plantagenet údajně nestál za jeho početím. Tyto pochybnosti navíc vyvstaly již za života jeho potenciálního syna. Ten se nakonec králem stal. Kde ale skončil právoplatný dědic britského trůnu?

Na obří vyrovnání Andrewa tlačil Charles. Kvůli Alžbětě II., říká Forejt

Video se připravuje ...

Stopy této linie sahají až do Austrálie, konkrétně pak k farmářovi Michaelu Abeny-Hastingsovi (†69), jenž po trůnu neprahl, a tak nedošlo ani k soudu s královnou Alžbětou. Když v roce 2012 zemřel, stejného práva nabyl jeho nestarší syn Simon Michael Abney Hastings (48). Charlesovi ale na paty nešlapal, a tak bude windsorská dynastie pokračovat i nadále a Charles si může oddychnout.

Jak vydělává královská rodina a majetek královny Alžběty II.

Video se připravuje ...Přečtěte si
Milla
1. 4. 2022 • 17:25

Nepřijde pokud se dožije.Vaše články jsou čím dál víc trapné.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.