Vítězka Peče celá země: Velké překvapení pro milovníky pečení! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 26. ledna 2022

Svátek slaví Zora, zítra Ingrid

Vítězka Peče celá země: Velké překvapení pro milovníky pečení!

Petra Burianová v soutěži Peče celá země.
Petra Burianová v soutěži Peče celá země. (Česká televize)

Obětovala tomu nejen čas. Kvůli výhře v cukrářské show Peče celá země totiž Petra Burianová (43) přerušila i právnickou praxi. Přitom dostudovat se čtyřmi dětmi pro ni byla neuvěřitelná dřina. Teď je maminkou pěti ratolestí a místo obíhání soudů si plánuje otevřít kurzy pečení.

Když uslyšela svoje jméno a zjistila, že její dort byl nejlepší, padla do kolen a rozbrečela se. Není divu. Petra kvůli soutěži pověsila na hřebík i dobře placenou kariéru právničky.

Přihlásila ji dcera

„Jediná větší změna od konce pořadu je, že jsem přerušila praxi, bylo toho na mě moc, ten rok byl hodně náročný. Teď se chci víc věnovat pečení a řemeslům,“ přiznala vítězka, která si diplom vydřela v Brně. Do Peče celá země ji přihlásila dcera, ale ani ta v tu chvíli nemohla tušit, kolik času mámě soutěž zabere.

Šílená honička

„Domů jsme se dostali až ve čtvrtek večer. Od pondělí jsme byli už zase na místě,“ vzpomíná Burianová na natáčení na loveckém zámečku Bon Repos u Čihadel. Ani to si ale nevydechli. „V pátek jsem vstala v pět ráno, svázala vlasy do uzlu a pak jen trénovala, dokud jsem nepadla. Manžel to pak roznášel pro vesnici, protože to se nedalo sníst,“ vtipkuje.

Opatrné plány

Výhru v soutěži hodlá zúročit i finančně – pro veřejnost si plánuje otevřít kurzy pečení a řemesel, kterým se už věnuje dvacet let. Plány ale musela kvůli celopošnému omezení pohybu změnit. „Záleží na situaci venku, teď si radši dělám krátkodobější plány. Zvažuji napsat kuchařku, když jsem teď v karanténě a nemám co dělat,“ dodala.

Za výhru traktor nekoupí

Kromě kuchyňského vybavení vyhrála Petra i sto tisíc korun. Peníze ale nejdřív vůbec nechtěla pro sebe. „Chtěla jsem ji věnovat svým synům a manželovi na traktor, ale teď výhru asi použiju pro sebe, protože už si to pořešili jiným způsobem,” prozradila.

Porotkyně Peče celá země plakala v Blesku kvůli Gottovi: Miloval moje bonbóny...Přečtěte si
zwil
2. 4. 2020 • 23:01

Tak to už se moc těším na tu kuchařku. A kurzy zní taky suprově. Bude záležet na možnostech. Bylo by prima se na ten kurz přihlásit 😊 Držím pěsti a gratuluji k vítězství. Byla radost sledovat její působení v soutěži, stejně jako ostatních.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.