Mise nový domov: Maminka zemřela, táta se léčí z demence | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 2. prosince 2022

Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav

Mise nový domov: Maminka zemřela, táta se léčí z demence

Ve středečním díle se divákům představí František Doskočil, malý zázrak v historii dětských domovů!
Ve středečním díle se divákům představí František Doskočil, malý zázrak v historii dětských domovů!  (TV Nova)

Ve středečním díle se divákům představí František Doskočil, malý zázrak v historii dětských domovů!  S dvaceti tisíci v kapse si dokázal najít skvělou práci, zařídit sirotčí důchod a z ušetřených peněz složit jistinu na hypotéku. Tři roky po odchodu z instituce má svůj byt! Snaží se jej dát do pořádku vlastními silami. Nadšení má dost, na nábytek mu ale nezbývá.

O svou biologickou rodinu přišel František v deseti letech. Babička i maminka zemřely, táta se léčí z demence a alkoholismu v psychiatrické léčebně, proto skončil v dětském domově. Tam získal nové zázemí, ale především novou velkou rodinu. A i když teď, ve svých 24 letech, bydlí od dubna poprvé sám, tuto rodinu neztratil: přihlásila ho do Mise nový domov.

Františkova rodina je velká a soudržná. V čele stojí vychovatel Ondřej, který už bere Františka jako součást své rodiny a on jej bere jako svého staršího bráchu. Nepojí je krevní pouto, ale hlavně František a jeho postoj k životu a k okolí. V dětském domově si všechny získal svou povahou, odhodlaností rvát se s osudem dítěte, vedle kterého ve spánku zemřela babička - jediná osoba, která se o něj starala. Bojoval s osudem dítěte alkoholiků, kteří se propili ke smrti a k demenci. Františkova druhá rodina sleduje, jak zodpovědně dnes přistoupil ke svému dospělému životu. A když viděli, že Františkovi nezbývají prostředky na rekonstrukci, rozhodli se pomoci.

Na video-ukázku mrkněte ZDE:

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.