Umlácený stařík v domově seniorů: VRAŽDA KERNDLOVA KAMARÁDA!

Celý život rozdával lidem radost, jeho poslední vteřiny na světě byly ale žalostné a kruté. Klavíristu Jaroslava V. (+88), někdejšího kapelníka jazzmana Ladi Kerndla (74) umlátil pro pár stovek nelítostný zloděj (30).
Slavný swingař se z hrůzné zvěsti málem zhroutil. „Volal mu to kamarád kapelník a Laďovi se udělalo zle, když to slyšel. Strašně ho to sebralo,“ svěřila se Aha! zpěvákova manželka Milada Kerndlová.
Vrah si vyčíhal si okamžik, když senior přišel do své přízemní garsonky z návštěvy kamarádky z horního patra. „Přeskočil zábradlí, zazvonil a uvnitř bytu jej pak bez milosti zavraždil,“ řekl Aha! kriminalista Luděk Blahák. Vrah svou oběť ubil ranami do hlavy. Policisté neřekli, zda pěstmi nebo nějakýmtupým nástrojem.
Dopaden za dva dny
Vraha, který šel jako hyena cíleně krást mezi seniory a invalidní stařečky, dopadli kriminalisté za pouhé dva dny. „Z bytu ukradl televizor a mobil. Ten ještě stačil před zatčením zastavit za pár stovekv zastavárně,“ doplnil kriminalista.
Slušný a tichý
Penzion pro staré lidi obchází i dva dny po vraždě hrůza. „Starý pán byl hrozně milý, takový věchýtek. Slušný a tichý,“ svěřily se Aha! sousedky. „Jak může být někdo taková hyena a zaútočit na bezbranného stařečka,“ shodly se.
Díky DNA
Detektivové vraha čaplidíky získané DNA z místa činu. Do databáze se totiž dostal za dřívější krádeže a násilí. Pomohly i záznamy z kamer na zdech domova důchodců.
Vrahovi, který se k činu doznal, hrozí dvacet let vězení, případně i doživotí.
Učil Kerndla i Gottovy muzikanty
Obětí otřesné vraždy je podle zdroje Aha! známý brněnský muzikant Jaroslav V. Hráč na klávesy, trumpetu, harmoniku a bicí svoji vlastní hudební skupinu založil již v roce 1966. V jeho kapele hrál v roce 1968 jazzový zpěvák Laďa Kerndl či kontrabasista Vincenc Kummer, který hrál později v kapele Karla Gotta.
Rady pro seniory, jak se nestat obětí trestného činu
1. Nikoho nepouštějte do domu ani bytu!
2. Nikdy neotevírejte dveře, nevíte-li jistě, kdo je za nimi!
3. Nechte si vždy prokázat totožnost osoby, průkaz firmy a telefonicky ověřte, zda jejich pracovník má vykonávat danou práci u vás. (Osobu, ale v žádném případě nevpouštějte domů!).
4. Nikdy nepodepisujte žádné smlouvy a jiné dokumenty, nechte si čas na rozmyšlenou a poraďte se s důvěryhodnou osobou.
5. Osobu s legendou přeplatků hned odmítněte, přeplatky se nikdy nevyřizují touto formou! Kontaktujte policii.
6. Pořiďte si kukátko, které vám umožní dobře si návštěvníka prohlédnout!
7. Instalujte si na dveře bezpečnostní řetízek, který udrží dveře jen pootevřené a některé věci tak můžete vyřídit bezpečněji!
8. Nepodléhejte lákavé vidině snadného zbohatnutí (např. výhry v loterii) a výhodných koupí – v naprosté většině jde o podvod!
9. Udržujte dobré vztahy se sousedy v domě - napište si jejich telefonní čísla, v případě potřeby bývá jejich pomoc nejrychlejší!
10. Pokud vám cizí osoba přináší zprávu nebo vzkaz od rodiny, raději si to telefonicky ověřte.
Za koho se podvodníci nejčastěji vydávají: řemeslníci nabízející služby, pracovníci pojišťoven atd. nabízející nové smlouvy, lékaři, podomní prodejci (deky, nádobí, potraviny), montéři, revizoři elektřiny, vody, plynu, kominíci, pracovníci úřadů a organizací, příbuzní v nouzi, legenda „vnuk“, osoby v krizi vyžadující pomoc, falešní policisté, kriminalisté.
Ladislav Kerndl: Chci se dožít vnoučka od Terezy!