Jágr bude ve filmu: Jenže na něj nejsou peníze! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 22. července 2024

Svátek slaví Magdaléna, zítra Libor

Jágr bude ve filmu: Jenže na něj nejsou peníze!

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr (Martin Sekanina)

Letos měl spatřit světlo světa film o Jaromíru Jágrovi (47). Jenže došly peníze a animovaný příběh o zlatých hoších z Nagana se posouvá na příští rok. Za scénářem stojí Petr Kolečko (34), autor úspěšných seriálů Most! či Okresní přebor.

Tvůrci mají momentálně pokrytou necelou třetinu z rozpočtu přesahujícího 60 milionů korun. „Pro mě Nagano není jen oslava hokeje, ale národní svátek, který by se měl hýčkat a stále připomínat dalším generacím,“ uvádí pro Aktuálně.cz režisér a producent snímku Pavel Sadílek. Hokejisté se nebudou podílet ani na dabingu, například loutku Jágra namluví Vojtěch Dyk.

„Dlouho jsme to řešili a nakonec jsme upřednostnili emoce a výrazy hlasů před prvoplánovou autentičností,“ tvrdí Sadílek. Zároveň prozrazuje, že jednu hokejovou celebritu by fanoušci přece jen mohli slyšet: „Rádi bychom Jaromíru Jágrovi nabídli miniroličku, a to zhrzeného fanouška, který si vylívá zlost na šedesát osmičce v průběhu Světového poháru v roce 1996. Uvidíme, jak to celé dopadne.“
Poté, co nastaly problémy s financováním, o oživení projektu projevilo zájem jedno kanadské studio. Neshodli se ale na originálním scénáři a podobě loutek. Přesto tvůrci věří, že už příští rok bude film uveden.

Zrození hrdinů
Chystaný film s názvem Nagano – Zrození hrdinů má s humorem a nadsázkou vyprávět o trnité cestě českých hokejistů za vysněným zlatem na olympijských hrách v japonském Naganu v roce 1998. Příběh není jen o samotném hokeji, ale i o velkém snu jednoho malého chlapce, který na chvíli zapomněl, kým skutečně je. A také o tom, jak důležité je věřit sám sobě, o síle týmového ducha, zlatě ukrytém v srdci a jedné bláznivé mystické lapačce.

Jágr do Havířova přijel vlakem a hrál v nové helmě. Ta stará se mi rozbila, smál se:

Video se připravuje ...Přečtěte si
noreenlope...@...
5. 3. 2019 • 17:26

Unavený z neustálých pokusů o zhubnutí? Doporučuji nejlepší lék na hubnutí, pomohl mi > > > > www.Takeslim.Com

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.