Nabitý den královny! V kolik vstává? Čte? Pracuje? Víme to! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 29. května 2025

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Nabitý den královny! V kolik vstává? Čte? Pracuje? Víme to!

Papírování se panovnice věnuje každý den od od 9:30 do 11:30.
Papírování se panovnice věnuje každý den od od 9:30 do 11:30. (Foto Profimedia.cz)

V posledních týdnech přijímala jednoho státníka za druhým, naposledy Alžběta II. uvítala na hradě Windsor Donalda Trumpa (72). Britská média při té příležitosti odhalila královnin denní program, který je s přihlédnutím k jejímu věku nebývale nabitý.

Den Alžběty II. začíná přesně v půl osmé, když služebná v Buckinghamském paláci zaklepe na dveře její zeleně vytapetované ložnice, vejde dovnitř a pustí rádio naladěné na královninu oblíbenou stanici BBC 4. Záhy jí další služebná přinese první šálek čaje; panovnice zásadně pije neslazený Earl Grey se studeným mlékem.

Hladina 18 cm

V osm hodin přijde řada na ranní koupel. Ta má vždy stejnou teplotu hlídanou teploměrem a hladina vody nesmí být vyšší než 18 cm! Alžbětina osobní asistentka Angela Kelly jí mezitím nachytá první kostýmek, jichž panovnice během dne vystřídá až pět. V půl deváté snídá, zpravidla cereálie a ovoce, občas si ale dopřeje i toast s marmeládou. Od půl desáté se dvě hodiny věnuje papírování, k čemuž používá plnicí namísto kuličkového pera. Potom si v klidu zalistuje v magazínu Racing Post, který se věnuje jejím milovaným dostihům.

Čaj o páté

Po obědě, jenž je podáván v jednu hodinu a většinou zahrnuje grilovanou rybu s přílohou, se jde královna projít do palácových zahrad a nechce při tom být rušena. Pak přicházejí na řadu pracovní schůzky naplánované tak, aby v půl páté měla »padla« a mohla si dát tradiční čaj o páté. Po večeři, většinou si dává toasty bez kůrky, ovoce a sladké buchtičky s krémem, ještě od sedmi vyřizuje korespondenci a před jedenáctou zalehne. V posteli si asi hodinku čte, nejraději detektivní romány od Dicka Francise. A další ráno všechno znovu...

Vloupal se jí do ložnice

Pod Alžbětiným oknem celou noc až do půl osmé ráno hlídkuje policista. A to už od roku 1982, kdy se královně do ložnice vloupal jistý Michael Fagan. Nezaměstnaný muž vyšplhal po okapové rouře, pronikl až ke královnině posteli a sedl si vedle spící panovnice. Deset minut, dokud nepřišla stráž, na ni mluvil, Alžběta ale později uvedla, že se moc nebála, protože se nechoval agresivně.

Proč Meghan pořád nosí podpatky?

Možná jste si všimli, že vévodkyně Meghan (36) na veřejnosti chodí zásadně v botách s podpatkem. Důvod je prostý: měří pouhých 167 cm a vedle 185 cm vysokého manžela Harryho (33) nechce vypadat jako prcek.

 Královský trapas: Trump Alžbětě II. zatarasil cestu, musela kolem

Video se připravuje ...



Přečtěte si
pelagie
17. 7. 2018 • 08:56

asistentka jí nachytá kostýmek ?!?

Platenik
17. 7. 2018 • 05:17

Nevim a je mi to jedno.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry