Ze zákulisí nového seriálu Atentát: Jiří Bartoška (68) odmítl roli kvůli Klausovi! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Ze zákulisí nového seriálu Atentát: Jiří Bartoška (68) odmítl roli kvůli Klausovi!

Jiří Bartoška (68) nepřijal roli hlavy státu v novém krimi seriálu Atentát, který včera odstartoval na Nově. Je prý až moc podobná Václavu Klausovi (74), se kterým je prezident karlovarského festivalu jedna ruka.
Jiří Bartoška (68) nepřijal roli hlavy státu v novém krimi seriálu Atentát, který včera odstartoval na Nově. Je prý až moc podobná Václavu Klausovi (74), se kterým je prezident karlovarského festivalu jedna ruka. (Foto: TV Nova, Martin Sekanina, ara)

Od prezidenta ruce pryč! Jiří Bartoška (68) nepřijal roli hlavy státu v novém krimi seriálu Atentát, který včera odstartoval na Nově. Je prý až moc podobná Václavu Klausovi (74), se kterým je prezident karlovarského festivalu jedna ruka.

„Proslýchá se, že několik herců odmítlo roli prezidenta pro podobnost s Václavem Klausem. A jeden i proto, že je jeho osobní přítel. Byl to Jiří Bartoška,“ prozradil deníku Aha! dobře informovaný zdroj s tím, že tato postava byla herci nabídnuta, než onemocněl zákeřnou rakovinou.

Navíc není tajemstvím, že má Bartoška k bývalé hlavě státu velmi blízko. Jejich společné fotky z nejrůznějších společenských či sportovních akcí, kde vedou důvěrné rozhovory, mluví za vše. Ten, kdo se nakonec nebál ztvárnit Václava Wolfa, byl až Jan Kraus (62).

Televize ovšem jakoukoli podobnost s bývalou hlavou státu v seriálu popírá. „Všechny příběhy a postavy, které se objevují v tomto seriálu, jsou smyšlené a jsou ztvárněny umělecky fiktivním způsobem. Jakákoli podobnost se skutečnými příběhy či skutečnými osobami, žijícími či mrtvými, je čistě náhodná,“ upozorňuje TV Nova v závěrečných titulcích seriálu.

Po zhlédnutí prvního dílu musí být ale všem jasné, že tvůrci scénáře – investigativní reportéři Josef Klíma (64) a Janek Kroupa (41) – se bývalým prezidentem Václavem Klausem nechali hodně inspirovat.

Parodie na atentát
Václav Klaus se stal obětí atentátu, i když šlo spíš jen o jeho neškodnou parodii. V říjnu 2012 zaútočil na prezidenta Pavel Voundrouš (29) kuličkovou pistolí na airsoft. Při otevření mostu v Chrastavě se zamíchal do davu a z bezprostřední blízkosti ho trefil sedmi kuličkami do ruky. Totálně tak znemožnil jeho ochranku.

Kroupa: Zastřelíme prezidenta!
„Když nás vyzvali, abychom udělali druhou řadu Expozitury, přemýšleli jsme, co je víc než Berdychův gang. A pořád jsme si říkali, že další jednotlivé případy nevydají na seriál. A v tom Janek Kroupa řekl – tak necháme zastřelit prezidenta! A od toho se nám to začalo celé odvíjet,“ prozradil Aha! Josef Klíma.Přečtěte si
6010
14. 10. 2015 • 09:02

Bartoška tímto přátelstvím u mne hluboko klesl.Ubožák a já mu tak držela palce, aby se nám uzdravil.

ararat
13. 10. 2015 • 15:41

ty jsi taky kavárna...ale nejsi celebrita,běž do fitka desinfikovat wc Markéto

mnpv
13. 10. 2015 • 14:16

Chvilku jsem se díval, ovšem slabé, trapné a s bezcharakterním, samolibým Krausem (který samozřejmě bere všechno, neb jsou za to peníze) nesledovatelné. Škoda peněz za takovou trapárnu.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.