Josef Laufer (†84): Poslední fotka jeho života a nedopitá lahev | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 22. května 2024

Svátek slaví Emil, zítra Vladimír

Josef Laufer (†84): Poslední fotka jeho života a nedopitá lahev

Pietní místo v pasáži Divadla Boradway.
Pietní místo v pasáži Divadla Boradway. (Archiv bezpečnostních složek, archiv Blesku)

Chodí kolem ní po špičkách! Poslední fotograf, který měl Josefa Laufera (†84) v ateliéru, byl Miloš Schmiedberger (76). „Fotili jsme návrh přebalu desky Every day Holiday,“ zavzpomínal fotograf slavných. Zpěvák nepřišel s prázdnou. „Aby nám to lépe šlo, vzal jsem lahev dobrého červeného vína,“ řekl tenkrát Laufer.

Ale hned dodal: „Dáme ho na půl. Až se vrátím z nemocnice, dopijeme ho,“ naplánoval zpěvák, jako by měl nějakou předtuchu. Dali si s Milošem každý dvojku. Práce jim pak opravdu šla lépe od ruky.

Na přebalu alba je zpěvákova fotka od Miloše Schmiedbergera.

Na věčné prázdniny

„Tu nedopitou lahev mám dodnes. Zatrnulo ve mně, když jsem po té jeho plánované operaci slyšel, že se Pepa neprobudil. Pak jsem dlouho věřil, že přijde k sobě a že si tím jeho vynikajícím vínem připijeme na zdraví,“ řekl deníku Aha! smutně Schmiedberger. „Ale Pepa nám odešel na věčné prázdniny...“ dodal tiše. Fotil i Kameňák Vedle lahve opatruje jako oko v hlavě taky poslední fotku, kterou se zpěvákem ve svém ateliéru udělal a která skutečně posloužila jako přebal. „Taky mám fotku z natáčení jeho posledního filmu Kameňák,“ uzavřel bolavé vzpomínky fotograf slavných.

Bylo to Bardolino

V ateliéru se na víno značky Bardolino roky prášilo. „Třeba ho jednou dopiju a dám do lahve kytku. Zůstane jako vzpomínka na poslední setkání,“ říká Miloš Schmiedberger. Bardolino je italské červené víno původem z oblasti podél morénových kopců v provincii Verona východně od Gardského jezera. Své jméno dostalo podle města Bardolino na břehu jezera.

Nedopité víno jako smutná připomínka na zemřelého přítele

Zemřel Josef Laufer: Mohl být českým Belmondem, pak na něj padl stín...

Video se připravuje ...

Pohřeb jen s rodinou

Poslední rozloučení s Josefem Lauferem se uskuteční pouze v kruhu rodiny. Pietní místo pro zpěvákovy fanoušky připravilo pražské Divadlo Broadway, kde Laufer naposledy hrál. „Na podzim chceme uspořádat happening,“ ujistil Aha! ředitel divadla Oldřich Lichtenberg (61). „Plánujeme ho s herci i zpěváky a výběr účinkujících i písní samozřejmě probereme s Pepíkovou dcerou Ester, až to bude možné,“ dodal.

Dcera Ester promluvila: Táta zemřel na srdeční zástavu!

Před dvěma lety pochovala Ester Lauferová (54) maminku, kostýmní výtvarnici Irenu Greifovou (†83). Nyní má smutné povinnosti s tátou. „Chtěla bych moc poděkovat oddělení dlouhodobé intenzivní péče v pražském Motole za neuvěřitelně náročnou a obětavou starost o mého tatínka,“ sdělila Ester. Poprvé tak prozradila, kde se o slavného tátu starali. „Nikdy nedokáži slovy vyjádřit vděk, který cítím k nim, ale i k ostatním zdravotníkům ze zařízení, v nichž za čtyři roky také pobýval,“ řekla webu extra.cz zpěvákova dcera. „Táta zemřel přirozenou cestou na srdeční zástavu. Teď bych asi ráda uvedla na pravou míru, jak to bylo. Čtyři roky byl v kómatu, ze kterého se neprobral. Byl to vegetativní stav. Nebyl na přístrojích, ale neprobral se k vědomí. V každém případě nebyl v umělém spánku,“ uzavřela Ester.

Dcera Laufera (82) rozhodla za nemocného tátu: On by to tak chtěl!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.