Pozor na vánoční chuťovky! Co máme vyhodit, co schovat? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 20. května 2022

Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika

Pozor na vánoční chuťovky! Co máme vyhodit, co schovat?

Kapr má měkké maso a je aromatičtější, než jiné druhy ryb. Vydrží maximálně 48 hodin od usmažení, pak už je jakákoliv konzumace riskantní. Je proto mnohem bezpečnější se těchto připravených filetů zbavit!
Kapr má měkké maso a je aromatičtější, než jiné druhy ryb. Vydrží maximálně 48 hodin od usmažení, pak už je jakákoliv konzumace riskantní. Je proto mnohem bezpečnější se těchto připravených filetů zbavit! (Profimedia.cz, ara)

Také máte ledničku narvanou k prasknutí zbytky po vánočním hodování? Tak to pozor! Sváteční lahůdky mají omezenou trvanlivost a třeba takový bramborový salát by vám mohl z lednice v těchto dnech vyběhnout naproti. A není sám! Potravin, které se pomalu, ale jistě kazí, je více než dost...

Nejvíce kazivé jsou právě ty dobroty, které obsahují krémovou složku, ať už jde o majonézu v tradičním salátu či o smetanovou náplň některých druhů cukroví. Místo láteření nad tím, že něco se už prostě nesní, se proto vyplatí být připraven.

Příští rok část potravin zamrazte místo chlazení a budete moci zobat krémové sladkosti ještě v lednu. Jak na to nejlépe? Použijte mikrotenové sáčky s popiskami anebo malé krabičky. A pokud máte vakuový přístroj, který z nádob odstraní vzduch, budete mít vyhráno...Autor:  ajd

Přečtěte si
vilaamalka
29. 12. 2011 • 11:42

kde mám tyto potraviny zamrazit, když není ani mráz, ani sníh

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.