Před 7 lety ji vlna tsunami vyrvala mámě z náruče a teď o svátcích ji děda přivedl zpět! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 21. ledna 2022

Svátek slaví Běla, zítra Slavomír

Před 7 lety ji vlna tsunami vyrvala mámě z náruče a teď o svátcích ji děda přivedl zpět!

V roce 2004 Wati odnesla voda neznámo kam. Dnes je zpět u své rodiny.
V roce 2004 Wati odnesla voda neznámo kam. Dnes je zpět u své rodiny. (EPA, ara)

Před sedmi lety se Indonésií prohnala ničivá vlna tsunami. Smetla vše, co jí stálo v cestě, brala domy i lidi. Ženě jménem Yusnidar vodní živel dokonce vyrval z náruče tehdy 8letou Wati. Se slzami v očích přihlížela, jak se jí dcera ztrácí v obrovských vlnách…

Letošní Vánoce byly pro Yusnidar a jejího manžela Yusufa ty nejkrásnější. Jejich dávno oplakaná dcera se totiž po sedmi dlouhých letech vrátila domů!

V kavárně ve městě Banda Aceh na ostrově Sumatra totiž náhodou potkala svého dědečka! Stejně jako na zbytek rodiny se na něj ale nepamatovala. Sedm let totiž žila s adoptivní matkou, která ji nutila žebrat. Když ale jednou odmítla vyrazit do ulic, byla nemilosrdně vyhnána z domu. A tak se vydala pátrat po své pravé rodině.

Děda ji přivedl do rodné chatrče, když její rodiče spatřili mateřské znaménko a jizvu na lokti, uvěřili, že záhadná dívka bez minulosti je skutečně jejich dcera. Ano, v tom momentě si byli jisti, že jejich Wati nezemřela! Po sedmi letech dostala šanci strávit Vánoce se svou rodinou.

Návrat ztracené dcery pro ně byl jistě nejlepším vánočním dárkem, jaký si kdy mohli přát.Nejničivější vlna tsunami posledních let udeřila 26. prosince 2004 a vyvolalo ji zemětřesení o síle 8,9 stupně Richterovy škály. V jihovýchodní Asii tenkrát zemřelo více než 150 000 lidí včetně osmi Čechů.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.