Do Česka přiletěl ruský prezident Dmitrij Medveděv: Tvrdý politik s duší rockera! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 4. července 2022

Svátek slaví Prokop, zítra je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

Do Česka přiletěl ruský prezident Dmitrij Medveděv: Tvrdý politik s duší rockera!

Medveděva a jeho manželku přivítal Václav Klaus s chotí.
Medveděva a jeho manželku přivítal Václav Klaus s chotí. (ČTK/Michal Doležal, ČTK/AP, ara)

Dávno pryč jsou časy, kdy přítomnost ruských politiků v postkomunistickém Česku budila rozpaky. Včera přiletěl na dvoudenní pobyt v Praze ruský prezident Dmitrij Medveděv (46) a s velkou pompou jej uvítal »hostitel«, český prezident Václav Klaus (75).

Medveděv do Prahy přiletěl už podruhé, loni se tu sešel s americkým prezidentem Barackem Obamou (50) kvůli podepsání odzbrojovacích smluv. Letos bude podepisovat s Českem smlouvy o spolupráci, lobbovat za zakázku na dostavbu Temelína a zároveň představí výstavu na Pražském hradě, která má lidem přiblížit život ruských panovníků.

Ruský prezident ale není jen zkostnatělý státník, který pro povinnosti zapomíná na zábavu. Navíc nejde daleko pro sprosté slovo – zrovna včera totiž na internetu odpověděl lidem označujícím jeho stranu Jednotné Rusko jako »stranu šejdířů a zlodějů«, že jsou »zku*vená hovada!«.

Podívejte se, co všechno byste měli vědět o vzrůstem nevelkém politikovi (162 cm), který je jedním z nemocnějších lidí na světě.

9 věcí, které o něm musíte vědět!

1. Byl pořádný šprt

Jako školák byl malý Dmitrij tak posedlý vzděláním, že nastudoval nazpaměť desetisvazkovou sovětskou encyklopedii a svými věčnými dotazy lezl učitelům pěkně na nervy. Jelikož ale nyní dělá »poskoka« premiérovi Vladimiru Putinovi (49), který se chce přes Medveděvův hřbet opět vyšplhat na prezidentský stolec, už se na nic moc neptá.

2. Kvůli lásce pokazil prospěch

»Šprťácké« období Medveděvovi ve čtrnácti letech překazila známost s krásnou blondýnkou Světlanou Linnikovou (46) – jeho současnou manželkou. „Bylo to těžké období,“ přiznal Medveděv, který se pro samou lásku přestal učit.

3. Je posedlý hudbou

Puberťák Medveděv ve volném čase pohazoval svými tehdy dlouhými vlasy na v Sovětském svazu zakázaný rock z dílny Deep Purple a Black Sabbath. Dokonce distribuoval nelegální kopie jejich desek.

4. Miluje sport

Svůj den si státník neumí představit beze sportu. Ať už je jeho program jakýkoliv, každé ráno a každý večer si vyhrazuje hodinku na plavání a uplave nejméně dvě míle. Od ruky mu ale jde téměř jakýkoliv sport, hlavně když jej »pěstuje« s Putinem.

5. Prodává fotky za miliony

Ruský prezident je mimo jiné i vášnivým amatérským fotografem a sem tam něco »vycvakne«. Obyčejnému smrtelníkovi by se ale asi jen stěží podařilo prodat letecký snímek Tobolského Kremlu za bezmála 30 milionů korun. Medveděvův počin je tak šestou nejdražší fotkou v dějinách!

6. Je tak trochu trpaslík

Mnoho ambiciózních vůdčích typů bylo malého vzrůstu – vzpomeňme na francouzského vojevůdce Napoleona. I ten byl ale se svými 169 centimetry o celých sedm centimetrů vyšší než Medveděv.

7. Vykastroval kocoura

Ruský prezident miluje svého sibiřského kocoura Dorofeje, kterému byl dokonce udělen titul »první mazlíček«. Naneštěstí ale Dorofej prohrál krutou rvačku s kocourem Michaila Gorbačova, který bydlel o dům vedle, a po dlouhé léčbě byl dokonce zbaven své mužské pýchy – to aby se náhodou incident neopakoval.

8. Nesmí mluvit anglicky

Snad i díky poslechu britského rocku údajně prezident dokonale ovládá řeč nepřítele – angličtinu. Nikdy ji ale nepředvedl a na zahraničních návštěvách mluví rusky, jelikož mu to nařizuje protokol.

9. Tancovat neumí ani trochu

Kdyby parodovat ruského prezidenta občas na východě nekončilo u soudu, celé Rusko by jistě prasklo smíchy u videa, kde Medveděv na diskotéce předvádí robotické pohyby. Místo toho se naši východní bratři alespoň pousmáli...

Jaký bude mít Medveděv dnes program?

08.00: Budíček v luxusním pražském hotelu Four Seasons u Vltavy

10.00: Slavnostní ceremoniál s vojenskými poctami na nádvoří Pražského hradu

10.20: Soukromé setkání prezidentských párů v Habsburském salonu

11.00: Jednání za přítomnosti národních delegací v Zrcadlovém sále

11.25: První dámy navštíví Starý královský palác

12.15: Podpis dvoustranných smluv v Rothmayerově sále

12.30: Tisková konference prezidentů

13.15: Slavnostní oběd v Rudolfově galerii Pražského hradu

15.00: Zahájení výstavy Carský dvůr pod vládou Romanovců v Císařské konírně

15.35: Prohlídka výstavy

16.10: Setkání s premiérem Petrem Nečasem v Zrcadlovém sále

17.40: Odlet z letiště RuzyněPřečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.