Ředitel KVIFF Jiří Bartoška : Přijede i Aragorn | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Ředitel KVIFF Jiří Bartoška hlásí: Přijede i Aragorn!

Hvězdy letošního festivalu
Hvězdy letošního festivalu (ara )

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je prestižní událostí, na kterou se sjíždějí osobnosti z celého filmového světa. Letos budou hlavními zahraničními hvězdami Viggo Mortensen (65) alias Aragorn z trilogie Pán prstenů nebo fešáci Clive Owen (59) z filmu Na dotek a Daniel Brühl (46) z Hanebných panchartů.

Pořadatelé festivalu si i tentokrát s oznámením zahraničních hostů dali na čas, festival totiž startuje už v pátek 28. června. Teď už je konečně jasno. Kromě prezidenta festivalu Jiřího Bartošky (77) a českých herců přijede herec a režisér Viggo Mortensen. Na slavnostním zahájení převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary a uvede snímek Až na konec světa, který napsal a režíroval.

Pohublý Bartoška po dlouhé době na veřejnosti: První slova o nemoci

Video se připravuje ...

Druhou cenu z rukou Bartošky převezme německo-španělský herec, režisér a producent Daniel Brühl, známý ze snímku Rivalové nebo Hanebný pancharti. Na slavnostním zakončení 58. ročníku MFF KV pak Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary převezme Clive Owen. Při té příležitosti bude uvedeno romantické drama Na dotek, od jehož vzniku uběhlo právě 20 let a za které herec získal Zlatý globus. V rámci slavnostního zahájení vystoupí 28. června před hotelem Thermal britská skupina Kosheen a také zpěvačka Aiko, která reprezentovala Česko na aktuálním ročníku soutěže Eurovize.

Ředitel karlovarského festivalu v Blesku: Které filmové hvězdy letos dorazí?

Video se připravuje ...

Aragorn Viggo Mortensen

Newyorčan Viggo Mortensen není jen herec a režisér, ale také básník, hudebník, fotograf a malíř. Jeho obrazy mohli diváci vidět např. ve filmu Dokonalá vražda (1998), v němž ztělesnil bohémského malíře. Na kontě má tři jazzová alba, knihu básní The Last Night (Poslední noc) a nespočet fotografických výstav. Za životní roli Aragorna, která ho jako herce proslavila po celém světě, zaplatil vyraženým zubem během natáčení.Přečtěte si
beladona
21. 6. 2024 • 15:54

Hlavně ať si Bartoška pohlídá hosty.
Jistě se přivalí paní Dopitová a pan Dopita.Oba měli zákaz účasti na festivalu, dokud to stará Žíla po letech u Bartošky nevydřela zpátky.Takže teď tam jede silná dvojka a v závěsu bude i Cyril a stará Žíla se svým " rockerem " a tak všichni si dávejte radši pozor na pusu.Agáta a Cyril , tak tihle dva budou mít z vás materiál drbů a pomluv na pár měsíců dopředu ve svých low level prezentací na sítích.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.