Bartoška o krutém boji s rakovinou: ZHUBL JSEM TŘI VELIKOSTI | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Bartoška o krutém boji s rakovinou: ZHUBL JSEM TŘI VELIKOSTI

Jiří Bartoška
Jiří Bartoška (Foto Aha! – P. Machan, M. Pátek, M. Hykl, D. Kundrát, Instagram)

Největší potlesk celého filmového festivalu v Karlových Varech patřil letos jeho prezidentovi Jiřímu Bartoškovi (77). Nejen za to, že se podařil, ale především, že ho ve zdraví »přežil«.

Všichni to Barťákovi, který bojuje s rakovinou plic, ze srdce přáli, a proto se také stal tou největší a nejsledovanější festivalovou hvězdou. „Cítím únavu, samozřejmě. Jsem stále v léčebném procesu a kolikrát jsem den začínal v devět ráno a končil v jedenáct večer,” prohlásil Bartoška poslední festivalový den.

Nový šatník

Letos si sice musel na festival pořídit kompletní nový šatník od košilí po smoking, protože zhubl o tři konfekční velikosti, na druhou stranu se prý ale cítil mnohem lépe než před rokem. „To jsem po těžké viróze skončil v nemocnici a netušil jsem, jestli vůbec ještě budu chodit,“ vysvětlil. Cigaretu si sice neodpustil ani tentokrát, alkohol ale nepil.

Šetřil se

„Ani jednou letos jsem nebyl v Becher´s Baru nebo v Bokovce. Šel jsem večer raději na pokoj a festival zředil mistrovstvím světa ve fotbale,” netajil Bartoška, který se šetřil a šel jenom tam, kam jako president festivalu opravdu musel. Z Karlových Varů odjížděl sice unavený, za to ale nabitý na pár měsíců dopředu. „Herec je jako cirkusový kůň, jakmile ucítí piliny a světla, ožije. A hlavně pomáhá, když vám lidé chodí děkovat za zážitky,“ komentoval Barťák.

Jiří Bartoška zakončil MFF KV: Jak hodnotí letošní ročník? A co řekl o léčbě?

Video se připravuje ...

5 prezidentových festivalových nej

S Viggo Mortensenem Jednou z nejikoničtějších fotek festivalu se stala momentka Jiřího Bartošky, hollywoodského herce Vigga Mortensena (65) alias Aragorna z Pána prstenů a několika krásných dam. Tou se pochlubila Petra Nesvačilová (38) s tím, že snímek vymyslel sám Bartoška. „Svolal nás a řekl: Pojďte se vyfotit. Ženy a Viggo,“ napsala k povedenému záběru.

S vnučkou Aničkou

Na Unicredit party vyvedl Bartoška kromě manželky (71) i svou dceru Katku a malou vnučku Andulku. „Katka chtěla jít, tak šla i vnučka,“ vysvětlila stručně paní Bartošková s tím, že s manželem nejsou úplně rozmazlovací prarodiče. A prozradila ještě, že její manžel je prý »laskavý« dědeček.

S Jiřinou Bohdalovou

V talk show Blesku přiznala, že chybělo málo a měla s Bartoškou románek. „Jednou jsem byla strašně nešťastná, zase mě nikdo nechtěl nebo co a on byl zrovna, myslím, u mě. A tak byl na mě hodnej, že snad by bejval i ‚to‘! Ale už jenom z toho důvodu, aby mě potěšil... Naštěstí k tomu nedošlo, takže nemáme na co vzpomínat,“ smála se Jiřina Bohdalová (93).

S Ivanem Trojanem

Za mimořádný přínos české kinematografii cenu prezidenta festivalu obdržel Ivan Trojan (60). Jeho řeč se potom stala úplně tou nejdojemnější z celého festivalu. „Vždycky jsem si přál tuhle cenu dostat, protože to je opravdu nejkrásnější cena, kterou jsem viděl. To, že ji dostávám od Jirky Bartošky, je pro mne důležité a vážím si toho. Jiří Bartoška je pro mne i pro vás náš Bůh. S ním je nám na světě líp a já ti přeju hodně zdraví a ať si tady s námi na světě co nejdýl.“

S Clive Owenem

Druhou cenu prezidenta festivalu obdržel z Bartoškových rukou britský herec Clive Owen (59), který také přijel na festival přestavit svůj film Na dotek. Herec vysekl Barťákovi obrovskou poklonu, když řekl, že svou cenu věnuje Jiřímu Bartoškovi za třicet let, které přehlídce zasvětil. Sál slzel a Bartoška nevěděl, co odpovědět.

Jiří Bartoška zakončil 58. ročník karlovarského festivalu.

Video se připravuje ...Přečtěte si
Luděk Peleška
9. 7. 2024 • 17:44

S Bartoškou jsem jeden večer “kecal” snad hodinu? Předtím dlouze mluvil se saniťáky co dozorovali sešlost. Za celou dobu jsem si nevšimnul, že by mu nehořela cigareta? Za přínos kultuře má jedničku, kouření mu už asi nikdo nevymluví? Báječný člověk, ale rakovina plic? Budu mu držet palce a doufat v záhrak!

Jana Nováková
9. 7. 2024 • 10:27

Bartoškovi přeji brzké uzdravení a ještě mnoho let být v čele festivalu ve Varech.Neumím si představit že by festival pořádal někdo jiný.

defakto
9. 7. 2024 • 07:26

... je to tak , celý se nějak srazil .

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.