Sběratel vytvořil muzeum s netradičními exponáty: Otevřel si Výkaleum | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Sběratel vytvořil muzeum s netradičními exponáty: Otevřel si Výkaleum

Pyšný majitel George.
Pyšný majitel George. (Foto Facebook)

Vítejte v arizonském městečku Williams, které až do teď nebylo proslulé vůbec ničím. Jenže situace se mění, v jeho ulicích vzniklo unikátní muzeum, v němž je k vidění… ho*no! Doslova!

Nejde o vtip, ale realitu. V muzeu příznačně nazvaném jako Poozeum (volně přeloženo jako Výkaleum) lze spatřit přes 8000 zkamenělých prehistorických výkalů včetně trusu dinosaurů! Zakladatelem je jistý George Frandsen (45), který se exkrementy zabývá od dětství.

Virtuální muzeum výkalů zprovoznil už v roce 2014, teď ale návštěvníci vše mohou vidět na vlastní oči. „K otevření mě přiměla absence koprolitů (odborný název pro zkamenělý výkal – pozn. red.) v muzejních expozicích. Od začátku mi to přišlo vtipné a fascinující současně, vždyť jde o prehistorické časové schránky,“ zamýšlí se nad povahou svého podnikání. „Jde o jediné muzeum svého druhu. Když se o něm lidé dozví, mnoho z nich řekne fuj nebo se smějí. Po návštěvě muzea se ale jejich reakce mění v úžas,“ těší majitele největší sbírky exkrementů na světě.

Rekordman od roku 2015

Oficiálně světovým rekordmanem se George Frandsen stal už v roce 2015, kdy měl ve sbírce 1277 zkamenělých zvířecích výkalů. Nejprve fosilie půjčoval muzeím a pořádal putovní výstavy, velký zájem o ně jej pak přivedl k myšlence vlastního muzea.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.