Prezident na Zlínsku: Viděl kroje i místa, kde to bouchalo | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 22. května 2024

Svátek slaví Emil, zítra Vladimír

Prezident na Zlínsku: Viděl kroje i místa, kde to bouchalo

Stihl zhlédnout i přehlídku lidových krojů.
Stihl zhlédnout i přehlídku lidových krojů. (Foto Aha! – Slávka Červená, ČTK/D. Glück)

Další kroky prezidenta Petra Pavla (61) při jeho návštěvě Zlínského kraje vedly do areálu muničních skladů ve Vrběticích. S následky výbuchů v roce 2014 se tamní obce a jejich obyvatelé potýkají dodnes.

Starostové dotčených obcí – Vlachovic, Lipové a Haluzic – volají po tom, aby se v lokalitě provedl hloubkový pyrotechnický průzkum. „Lidé si nezaslouží, aby ani po 10 letech nemohli svůj majetek řádně užívat,“ řekl starosta Lipové Miloslav Svárovský. Hlava státu byla podle starostů při setkání se situací obeznámena a slíbila prý, že požadavky starostů předá dál.

Skeptický k tomu ale je Jaromír Tkadleček, okresní policejní ředitel. „Po takovém výbuchu nikdo ani po pyrotechnických průzkumech nezaručí 100% bezpečnost,“ dodal Tkadleček. Pavel v rámci druhého dne cesty navštívil také Českou zbrojovku a zavítal na Uherskohradišťsko, kde jej lidé vítali v krojích.Přečtěte si
bella.
18. 4. 2024 • 20:00

Tyhle týdny dopředu promyšlené trachtace nesnáším, je to stejné jak před 1989 , tak po něm.
Nažene se komparz z celé vesnice, jdou okouknout , jak vypadá a co ona má na sobě a pak jdou domů a nadávají, jak jim ukrojil tisícovku z jejich důchodů ve prospěch ugrošů a jak je tupej, že vykládá," kdo není s námi" je dezolát a je pro Putina.
------------ -
kašpar na okružní jízdě světem, potažmo rodným Českem co jedná, jak pérkem natažená figurka

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.