Nulová kriminalita? Ututlaných 5 vražd! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 20. května 2024

Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika

Nulová kriminalita? Ututlaných 5 vražd!

Bezpečná idylka v Bulharsku za  bolševika? Ani náhodou!
Bezpečná idylka v Bulharsku za bolševika? Ani náhodou! (Blesk:TONDA TRAN)

Sentimentální vzpomínky na minulý režim si i dnes najdou cestu do myslí obyvatel zemí východního bloku, Čechy nevyjímaje. Všichni tehdy přece pracovali, máslo bylo levnější, neexistovali bezdomovci a kriminalita? Ta byla na nule! Nová bulharská studie ale poslední tvrzení vyvrací.

Badatel Stefan Ivanov ve své nové knize zmapoval éru zločinu v době komunismu (1944 – 1989) a porovnal ji s obdobím po pádu režimu. A výsledky? Kriminalita za »totáče « kvetla, jen ji soudruzi bravurně maskovali! Oázou vražd tak ve skutečnosti nebyl »ovečkám« předhazovaný kapitalistický Západ, ale právě východní Evropa!

„Veřejná paměť skutečně říká: Žili jsme si velmi dobře, v noci jsme se vraceli domů beze strachu, ani jsme nezamykali dveře. Věří tomu ale jen proto, že neměli žádné informace skutečném obrazu dění v zemi!“ vysvětluje Ivanov a jiný badatel, Tichomir Bezlov, přidává závěr: „Jen v důsledku toho průměrný bulharský občan často vnímá komunistickou éru jako dobu bez kriminality.“ Bulharsko přitom mělo po celou dobu komunistické vlády každý rok 2,3 až 6,6 úmyslné vraždy na 100 000 občanů, ve vyspělých zemích západního světa byla roční míra jen 1,9 až 2,8 mordu na 100 tisíc lidí a v rozvojových zemích 3,5 až 5,8...

5 vražd stačí, soudruhu...

Bulharští pohlaváři dokázali ututlat leccos – dokonce i existenci sériového vraha! V říjnu 1979 našli policisté v suterénu opuštěné budovy znetvořenou mrtvolu 19leté ženy. Utrpěla 35 bodných ran po celém tělě. Vyšlo najevo, že jejím vrahem byl 23letý muž, který ironicky pracoval pro ministerstvo vnitra a zavraždil celkem 5 žen! Dopustil se navíc četných znásilnění, přepadení, loupeží a dalších trestných činů. A to přece partaj, vedená dlouhé roky bývalým policejním šéfem Todorem Živkovem (†86), nemohla potřebovat. Média nikdy nezveřejnila podrobnosti o vrahovi a tutlala i další obrovské případy, případ 26letého muže, který se doznal k neuvěřitelným 512 znásilněním! K uším veřejnosti se nedostalo takřka pady, třeba nic o teroristických útocích v černomořském letovisku Varna a v Plovdivu.

Přečtěte si
bella.
12. 4. 2024 • 00:07

To jsou vzpomínky na minulý režim Bulhara v Bulharsku .
Proti Česku to byl stát, kde by Čech nebyl trvale ani za nic.asi tak , jak v Rumunsku , , anebo na Ukrajině.Kam se hrabaly na Česko-slovensou soc. republiku, kde se fakt lidi neměli špatně na tu dobu

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.