Autobus smrti u Lipska má čtyři oběti: Za volantem seděl Čech! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 22. července 2024

Svátek slaví Magdaléna, zítra Libor

Autobus smrti u Lipska má čtyři oběti: Za volantem seděl Čech!

Náhle sjel do příkopu a převrátil se.
Náhle sjel do příkopu a převrátil se. (Foto ČTK/AP, Profimedia.cz)

Nehodu autobusu, který ve středu havaroval na dálnici u Lipska a při které zemřely 4 ženy, mají na svědomí podle německé policie 62letý český řidič a jeho o 9 let mladší kolega ze Slovenska! V německých novinách se objevily spekulace, zda mezi nimi dokonce nevypukla hádka, kvůli které pak Čech nedával pozor na cestu.

Zmatky a problémy provázely autobus, který z dosud neznámých příčin sjel z dálnice do příkopu a převrátil se, na trase z Berlína do švýcarského Curychu už od začátku. Ještě v německém hlavním městě řidič zabloudil a v jedné chvíli musel prudce dupnout na brzdy. Řidiči během jízdy podle cestujících hlasitě diskutovali a je možné, že se kvůli něčemu hádali. Jedna z cestujících pak pro německý web Leipziger Volkszeitung popsala, jak nehoda proběhla. „Byli jsme celá rodina připoutaní bezpečnostními pásy. To asi bylo naše štěstí,“ vypověděla žena, která cestovala se dvěma syny (4 a 6) a dcerou (9) do Švýcarska za rodinou.

Hasiči hledají zraněné pasažéry.

„Najednou to s námi házelo sem a tam a pak se mi zatmělo před očima,“ dodala. Při havárii utrpělo zranění takřka 40 osob, většina cestujících údajně neměla zapnuté bezpečnostní pásy. Německá policie snížila počet mrtvých z původně uváděných pěti na čtyři. Jeden z cestujících byl totiž v bezprostředním ohrožení života. Na místě havárie navíc panoval zmatek a nebylo jasné, kolik osob v autobusu celkem bylo. Německé úřady už českého řidiče, jenž nehodu stejně jako jeho slovenský náhradník přežil, vyšetřují kvůli usmrcení z nedbalosti a ublížení na zdraví z nedbalosti. Hrozí mu až 5 let za mřížemi.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.