Hypotéka poslala rodinu na hranu kolapsu: Dvě práce a děti bez kroužků | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. dubna 2024

Svátek slaví Marek, zítra Oto

Hypotéka poslala rodinu na hranu kolapsu: Dvě práce a děti bez kroužků

Vysoké úroky drtí Čechy
Vysoké úroky drtí Čechy (dotFOX s.r.o.)

Radost z bydlení ve vlastním se manželům z Třince začala pomalu rozplývat s postupným zdražováním všeho kolem. Po zaplacení hypotéky jim zbylo jen pár korun. 

„Kluci (11 a 14) nemohli do kroužků, já kromě práce v železárnách brigádničil na stavbách, žena (38) chodila vypomáhat do restaurace. Nezbýval nám žádný čas, ani na děcka,“ popisoval Aha! neutěšenou situaci Roman (41). Manželé si vzali hypotéku a přestěhovali se do svého.Napnutý rozpočet ale dorazilo zdražování potravin a energií. „Nemohl jsem se dívat, jak nás vláda žene do bídy. Sehnal jsem si práci v Německu. Teď pracuji 20 dní, 10 jsem doma a plat mám až čtyřnásobný! Kluci zase chodí sportovat, jezdíme na lyže a letos vyjde i dovolená,“ raduje se táta dvou dětí. S náklaďákem za hranicemi jezdí už půl roku.

Přečtěte si
Mirka Nová
21. 3. 2024 • 23:55

Pokud si mladá rodina vezme vysokou hypotéku s krátkou dobou splatnosti, a pak přijde pokles příjmů kvůli dětem nebo ztrátě zaměstnání. Tak se snadno dostanou do dluhové spirály. Taky jsme řešili podobný problém, když manžel dlouhodobě onemocněl. Měli jsme hypotéku na stavbu domu a jediné co jsme stihli bylo najmout firmu ze stránek http­s://ww­w.nas­taveb­ni.cz, která měla na starosti demolici starého domu.

ja01
4. 3. 2024 • 20:54

To je takový místní zvyk. Házet vlastní průšvihy na vládu. Blbě si spočítat hypotéku totiž nic jiného než průšvih není a svědčí to i o špatné znalosti matematiky když už ne přímo ekonomie.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.