Šílený střelec David K. (†24): Arzenál vozil v kytarovém pouzdru | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Šílený střelec David K. (†24): Arzenál vozil v kytarovém pouzdru

První svíčka se před domem Davida K. objevila po poledni. Byla za jeho tátu.
První svíčka se před domem Davida K. objevila po poledni. Byla za jeho tátu. (Foto Aha! – Mária Rušinová, ara)

Krveprolití na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy mohl mít mnohem tragičtější rozměry! Zabiják David K. (†24) si totiž velké množství zbraní pro zamýšlený útok navážel několik dnů, jak uvedli policisté.

Podle svědectví sousedky, která s ním pravidelně do Prahy cestovala autobusem, je zřejmě přepravoval městskou dopravou v kytarovém pouzdru. Nevlídné počasí, sněžení a mráz, včera zastihlo i obyvatele Hostouně na Kladensku. Podtrhlo atmosféru, která tu vládne. Jen stěží se tu lidé vyrovnávají s tím, že právě odtud byl vrah 14 obětí čtvrteční střelby na Filozofické fakultě UK. A že právě odtud do školy navážel svůj zbrojní arzenál, kterým měl zřejmě v plánu spáchat i větší zvěrstva. Zjištění, že zbraně převážel městskou dopravou, zveřejnili policisté. Za pravdu jim dává jedna ze sousedek. „S Davidem jsem třikrát týdně jezdila do Prahy autobusem. V poslední době měl s sebou pouzdro na kytaru, přitom se nikdy nemluvilo o tom, že by na něco hrál,“ řekla žena.

Slušná rodina

„Bylo mi to divné,“ popsala Aha!. Lidé z okolí jsou v šoku i proto, že nikdo by nic takového nepředvídal ani v nejdivočejších snech. „Byla to tichá, slušná rodina. Žili spíše pro sebe, hlavně Davidův táta Stanislav. Maminka i sestra byly vždy vlídné a příjemné, on sám byl slušný kluk,“ shodují se a žasnou, jak už to v podobných případech bývá. „Na tom, co z Davida vyroste, jim záleželo. Táta ho držel zkrátka, chtěl, aby byl zodpovědný a pilný – žádné mejdany ani holky, musel se učit, učit a učit,“ dodal pak jeden z blízkých sousedů. „Je to hrozné. A my jsme jenom sousedé, ani si neumíme představit, jak je těm, kterých se to dotklo přímo,“ uzavřeli.

Zhroucená matka

Pátek dal odpověď také na další otázku, která veřejnosti nedala spát: Kde byla v tu chvíli matka střelce? Romana K. měla podle známých chystat domov na Vánoce, neplánovaně ale musela do práce. „To jí nejspíš zachránilo život,“ míní sousedé. Kde v tu chvíli byla Davidova sestra, a zda ještě s rodinou bydlí, nikdo nebyl schopen potvrdit. Matka se už včera mohla s policejním doprovodem vrátit domů. Podle informací Aha! rodině střelce přicházejí výhrůžky, o jejich bezpečí se starají policisté. Zdroj blízký rodině právě matku označuje jako další oběť. „Je ve velmi vážném stavu v péči psychologů, dostala léky na uklidnění, je naprosto otřesená a zhroucená,“ sdělil zdroj Aha!. Také před jejich dům včera začali lidé klást svíčky. „I tady zemřel nevinný člověk a další nevinní s tím budou muset žít,“ uvedla jedna z žen, která svíčku položila.

Dva vrazi z jedné obce

Jméno David asi v Hostouni k nejpopulárnějším patřit nebude. Stejně jako čtvrteční vrah se jmenoval i jiný – David Lubina (49). Ten v roce 2005 zastřelil střihače TV Nova Michala Velíška (†32), který bránil na Karlově náměstí v Praze ženu, jíž Lubina ohrožoval střelnou zbraní. U soudu dostal 25 let vězení. Také on pocházel z Hostouně a sám se po činu skrýval v Klánovickém lese, kde se měl David K. podle prozatímních zpráv dopustit vraždy otce (†32) a dvouměsíční dcerky.Přečtěte si
Jitka Dittrichová
23. 12. 2023 • 20:39

Je to smutný, to si doma ničeho nevšimli ,že má zbraně,pouzdro na kytaru,i když nehraje na nic,nevěřím ,že se choval normálně.Asi se ho báli ,museli si něčeho všimnout,možná stačilo zavolat na policii...

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.