Vojtěch z Libochovic začal podnikat z lenosti: Půjčuje stromky na Vánoce | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 27. února 2024

Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír

Vojtěch z Libochovic začal podnikat z lenosti: Půjčuje stromky na Vánoce

Vojtěch Stránský půjčuje stromky v květináčích.
Vojtěch Stránský půjčuje stromky v květináčích.  (Foto Aha! – Michal Israel Volf)

Běžně si půjčujeme, auta, či šaty. Co si ale vypůjčit i vánoční stromek? Jehličnan v květináči je trvalý, nenadělá nepořádek a navíc vám ho přivezou až do bytu. Třeba z Libochovic, kde je pěstuje zahradník Vojtěch Stránský (43).

S půjčováním stromků začal už před 11 lety. „Z čiré lenosti jsem si tenkrát začal sám domů brávat stromek, co jsem měl ve svém zahradnictví a odtud vznikl nápad nabídnout to lidem,“ vzpomínal Vojtěch. Od té doby půjčil už na dva tisíce stromků. „Máme tu smrk pichlavý i stříbrný, borovici blatku a smrk omoriku. Jde o vysokohorské stromy, které bez problémů zvládnou přechod ze zimy do tepla,“ upřesnil zahradník.

I tak ale můžou zůstat stromky v teple domácností jen zhruba 14 dní. Výhodou půjčovaných stromků je především jeho trvanlivost. Většina se po návratu opět vrací do země, kde se vzpamatovává, aby další rok opět dělal někomu radost. Podstatně méně také opadává. Ceny jsou však podobné jako u řezaných stromů. „Nejmenší smrk půjčujeme za 500 korun, největší za 1500,“ přiblížil pan Stránský a tím, že v ceně je i dovoz stromku do domu či bytu a po vánočních svátcích zase odvoz.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.