Porušil Babiš slovenský zákon? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Porušil Babiš slovenský zákon?

A. Babiš
A. Babiš (Foto Blesk - Karel Kopáč)

Předvolební kampaň do slovenského Parlamentu je u konce. Než však budou zítra v noci sečteny hlasy, platí u sousedů zákaz propagace volebních subjektů. Zákon ale možná porušil expremiér Andrej Babiš (69, ANO), který v Bratislavě podpořil dvě strany.

Dva dny před otevřením volebních místností platí na Slovensku zákaz kampaní. A nik d o by se tak veřejně neměl vyjadřovat ve prospěch jakéhokoliv kandidáta. To ale zřejmě Babiš porušil, když ve čtvrtek zveřejnil video, jak stojí v centru Bratislavy a nabádá voliče k volbě strany Roberta Fica (59, SMER-SD) anebo Petra Pellegriniho (47, HLAS).

To jsou hlavní vyzyvatelé liberální strany Progresivní Slovensko (PS), která by volby mohla dle průzkumů vyhrát. „Chápu, že má volnější vztah k zákonům, ale mohl by zkusit respektovat aspoň ty slovenské,“ vzkázal Babišovi lídr PS Michal Šimečka (39). Český prezident Petr Pavel (61) pro změnu před pár dny řekl, že by zvolení Fica mohlo zhoršit vztahy mezi oběma zeměmi. To SMER tvrdě zkritizoval.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.