Nacouval před autobus: Pokuta 54 tisíc a zákaz řízení! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 4. října 2023

Svátek slaví František, zítra Eliška

Nacouval před autobus: Pokuta 54 tisíc a zákaz řízení!

U této zastávky nedaleko brněnského výstaviště se loni stala nehoda, při které se vážně zranila cestující v autobusu.
U této zastávky nedaleko brněnského výstaviště se loni stala nehoda, při které se vážně zranila cestující v autobusu. (Foto Aha! – Zdeněk Matyáš)

Velkým průšvihem skončilo loni v červnu couvání škodovky řízené Michalem Bláhou z parkoviště na hlavní cestu u brněnského výstaviště. Bláha se pořádně nepodíval a vjel do cesty autobusu MHD.

Jeho řidič s 30 cestujícími za zády okamžitě dupl na brzdy. Cestující Kristýna H. (38) upadla na zem a zlomila si druhý bederní obratel. Léčila se téměř tři měsíce. Viníka obžalovali z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Bláha se však proti rozsudku Městského soudu v Brně, který obnášel peněžitý trest 54 tisíc a 18 měsíců zákaz řízení, odvolal.

Michal Bláha se při odvolání neúspěšně hájil tím, že na nehodě měl podíl také řidič autobusu i cestující.

U odvolacího senátu Krajského soudu v Brně včera tvrdil, že není jediným viníkem, a žádal zrušení trestu. Vstříc mu vyšel i žalobce. „Lze říci, že obžalovaný je viníkem ze 60 procent, z deseti řidič autobusu a z dvaceti zraněná cestující,“ překvapil státní zástupce. Žena se prý měla držet madla za obě ruce a šofér busu měl být všímavější! Pro Bláhu navrhl snížit peněžitý trest na 15 tisíc a zákaz řízení na jeden rok.

Odvolací senát ale zvrat nepřipustil a potvrdil původní rozsudek. „Je jen jediný nezpochybnitelný viník, který neopatrným manévrem vyvolal zmíněnou situaci,“ shrnula soudkyně Hana Kleinová. Verdikt je pravomocný.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.