Čelní střet autobusu plného dětí: Řidič osobáku nepřežil | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. listopadu 2023

Svátek slaví Zina, zítra Ondřej

Čelní střet autobusu plného dětí: Řidič osobáku nepřežil

Na Táborsku se čelně střetl autobus s osobním vozem.
Na Táborsku se čelně střetl autobus s osobním vozem.  (Foto Policie ČR)

Tragická srážka autobusu s fabií se stala včera po poledni na Táborsku. Po nehodě zůstal v autě zaklíněný řidič. I přes 40 minut trvající resuscitaci zraněním podlehl. Jeho spolujezdci skončili ve vážném stavu v nemocnici.

Třicet cestujících v autobuse, mezi kterými bylo 26 dětí, mělo větší štěstí. Vyvázli jen s leknutím, čtyři děti s lehkým zraněním převezli záchranáři do táborské nemocnice.

„Celkem jsme ošetřili sedm lidí. Řidiče z osobního vozu se bohužel nepodařilo zachránit. Další muž v autě utrpěl těžké poranění hlavy a hrudníku. Byl napojen na umělou plicní ventilaci. Vrtulník ho přepravil na ARO do českobudějovické nemocnice,“ řekla mluvčí záchranářů Petra Kafková. Na místě zasahoval i druhý vrtulník. „Ten transportoval na traumacentrum druhého muže s podezřením na těžké poranění břicha a hrudníku,“ dodala Kafková.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.