Ostravští lékaři zachránili maminku: Skoro vykrvácela | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 29. února 2024

Svátek slaví Horymír, zítra Bedřich

Ostravští lékaři zachránili maminku: Skoro vykrvácela

Šlo o minuty
Šlo o minuty (FN Ostrava)

Když přišla malá Amélie na svět, neměla ponětí, jakou bitvu poté svedla její maminka Melánie Sedlářová (22). Po porodu totiž ztratila mnoho krve. Lékaři z ostravské fakultní nemocnice naštěstí vybojovali její život i možnost mít další děti.

Situace Melánie Sedlářové byla kritická. Ztratila více než jeden a půl litru krve. „Byla k nám do Fakultní nemocnice převezena v noci za dramatických okolností z jiné porodnice, kde ke krvácení došlo,“ popsal lékař Ondřej Šimetka. Zdravotníci provedli zákrok, který v Česku není běžný, děložní embolizaci. „Přes tříslo jsme zavedli do děložní tepny mikrokatetr a platinové spirálky. do tepny a snížili průtok krve,“ popsal radiolog Václav Procházka. Žena byla zachráněna a brzy mohla za svou holčičkou. „Nebýt lékařů, nemohla jsem se tu teď s dcerkou tulit. Jsem jim moc vděčná, že tady můžu být, nikdy jim to nezapomeneme,“ řekla Melánie Sedlářová s dcerkou Amélií v náručí. Holčička spokojeně oddychovala a netušila, čím si její máma prošla.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.