Neplatili nájem, ostali výpověď a... Zdemolovali pronajatý dům! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. března 2024

Svátek slaví Kamil, zítra Stela

Neplatili nájem, ostali výpověď a... Zdemolovali pronajatý dům!

Takto dopadl interiér domu.
Takto dopadl interiér domu. (Foto Aha! – P. Ryšlink)

Nájem neplatili delší čas. A když se kvůli tomu měli vystěhovat, pojali to stylem po nás potopa! Po rodině, která musela opustit pronájem, zůstala v Němčicích nad Hanou místo domu ruina!

„Jejich stěhování byl opravdu rachot. To, co se tam dělo, se nedá slovy popsat,“ konstatovali sousedé z ulice, v níž se vybydlený barák nachází. „No, a co z toho udělali, to prostě nemá obdoby. Něco takového tady nikdy nikdo nezažil,“ dodali. Hned po první fázi hlučného stěhování nechal starosta obce Martin Ernst objekt zabezpečit. To však nebylo nic platné. Bývalí nájemníci se vrátili, aby dokončili dílo zkázy. V domě nezůstal kámen na kameni.

Zničili i strop

A co udělali? Rozbili okna, zdemolovali vchodové dveře, okopali omítku. Hotovou spoušť ovšem způsobili uvnitř domu. Tam rozbili police, komodu, utrhli záchodovou mísu a dokonce strhali i stropní panely. „Takto vypadá chování nepřizpůsobivých občanů. Tohle by přeci žádný rozumně myslící člověk neudělal. Pohled z venku je jedna věc, ale když jsem viděl, že i uvnitř je vše kompletně vybílené a rozbité, bylo mi do pláče. Neuvěřitelné,“ konstatoval starosta Martin Ernst.

Nájemníci, kteří se museli vystěhovat, se na domě v Němčicích z pomsty řádně vyřádili.

V péči realitky

Podle katastru nemovitostí je vybydlený dům nyní v péči realitní kanceláře. Majitel domu na žádost o vyjádření nereagoval. Podle dostupných informací se ale případem už zabývá policie.

Co radí právník? Znalec i trestní oznámení

Podle renomovaného olomouckého právníka Petra Konečného je nájemník povinen vrátit předmět nájmu ve stavu přiměřeného opotřebení. „Pokud tomu daný stav neodpovídá, doporučuji přizvat znalce, aby zdokumentoval a vyčíslil škody,“ doporučuje Petr Konečný. „Pokud je věc nájmu evidentně úmyslně poškozená, tak doporučuji podat trestní oznámení pro trestný čin poškozování cizí věci,“ dodává ještě.Přečtěte si
Dianthos
11. 9. 2023 • 11:26

Ještě zaplatit znalce. A právníka k podání žaloby? Je evidentní, že ti lidé žádné peníze nemají.
Možná by to ale někoho z nich dostalo do vězení a ostatní podobní by si to rozmysleli.

AliAlice
11. 9. 2023 • 08:50

Jak by s nich mohli vyrazit jedinou korunu,když neměli ,nebo nechtěli platit nájem.Tady je vidět,že za dobrotu na žebrotu.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.