Požár bytovky v Ostravě u soudu: Matka kouřila venku a... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 24. září 2023

Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata

Požár bytovky v Ostravě u soudu: Matka kouřila venku a...

Invalidu při požáru vynášeli hasiči na nosítkách.
Invalidu při požáru vynášeli hasiči na nosítkách. (Foto Aha! – Karel Janeček a hasiči)

Šla si zapálit cigaretu a jen tak si poklábosit se sousedkami. Matka Blažena G. (27) z Ostravy při tom nechala doma bez dozoru dcerku Denisku (loni 4). A ta podpálila bytovku s dvaceti pěti nájemníky.

Byla sobota 11. června 2022 časně ráno. Právě v tu dobu si šla Blažena G. ven před dům. „Ona spala, já si zašla jen zakouřit,“ přiznala žena včera u soudu. Zde jí hrozí trest za obecné ohrožení z nedbalosti. Stalo se, co se stát nemělo. „Zapalovač ležel u nás doma v bytě. Já jsem sice byla holku zkontrolovat, ale vše bylo v tu chvíli v pořádku. Zapálila později, hořet začala nejdříve matračka, na které Deniska ležela,“ popisovala matka kritické chvíle.

Oheň se rozšířil do celého bytu a potom i po celém domě. Požár ohrozil 25 nájemníků, které na vzduch se speciálními maskami na tvářích vodili přivolaní hasiči, kteří při tom samozřejmě likvidovali i plameny. Jeden z nájemníků skočil dokonce z okna a polámal si žebra. Osm převážně kouřem nadýchaných lidí skončili v nemocnici. Včetně šesti dětí a invalidy, kterého vynášeli na nosítkách. „Je to moje vina. To je jasné,“ krčila matka rameny. „Já se přiznávám. A co jako můžu dělat ještě víc,“ dodala s vědomím, že se může dostat do kriminálu až na pět let.

Neplatí na druhé dítě

Ani o druhou dceru (9) se Blažena G. řádně nestará a je v plné péči babičky. Platit na ni má 500 korun měsíčně. Přesto, že jde o tak nízkou částku, dluží na výživném několik tisíc. Proto je žena souzena i za zanedbání povinné výživy. „Zaevidovala jsem se na pracovním úřadu. Výživné uhradím celé,“ slibovala žena u soudu.

Víte že...

...při požáru vznikla v domě škoda přesahující 400 tisíc?

...desítky tisíc dluží Blažena G. za léčebné náklady sousedů?

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.