Přepadený senior (70): Zachránil si život tak, že předstíral smrt | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 27. května 2024

Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém

Přepadený senior (70): Zachránil si život tak, že předstíral smrt

Seniorská hůl, ilustrační foto
Seniorská hůl, ilustrační foto (Profimedia.cz)

Přítele mámy chtěl podle obžaloby okrást v jeho domě v Aši Josef B. (35). Oběť měl rdousit a dusit polštářem. Seniora (70) zachránilo, že předstíral smrt. Obžalovanému hrozí u Krajského soudu v Plzni za pokus o vraždu a porušování domovní svobody 15 až 20 let, případně i výjimečný trest!

Incident se odehrál loni začátkem listopadu po jedné hodině ráno. Josef B. vnikl do domu, kde dříve žil. Podle obžaloby se chtěl zmocnit peněz a cenností druha své matky. Zamířil proto do ložnice, kde nic netušící důchodce spal. Tam jej prý napadl, rána skleněnou lahvičkou zlomila oběti nos...

Spásný nápad

Nebožák se marně bránil. „Obžalovaný jej rdousil rukama, pak mu tiskl na obličej polštář. Jednání zanechal, až když se poškozený přestal hýbat,“ řekla státní zástupkyně Věra Brázdová. Důchodce v pudu sebezáchovy předstíral smrt. Tím si zachránil život. Útočník přestal, zmizel s krabicí písemností seniora a jeho mobilem za pár stovek. Když byl čistý vzduch, přivolal si napadený pomoc. V nemocnici pak strávil dva dny.

Obžalovaný Josef B. se zpovídá z pokusu o vraždu a porušování domovní svobody.

Vše popřel

Obžalovaný prohlásil, že je nevinný, nesouhlasí s obžalobou ani s navrhovaným trestem ve výši 16 let. „Já to neudělal, vždyť jsem se ženou plánoval svatbu. Jsme spolu 14 let, máme dvě vlastní děti, o tři další se starám. Já tohle nemám zapotřebí, to je proti přírodě,“ tvrdil Josef B. u soudu. Na další otázky k osudnému dnu odmítl odpovídat. Jednání bude pokračovat výslechy svědků.

Byly v tom drogy? 

Užívání drog obžalovaný odmítl. Prý je zkusil jen jednou v minulosti a hned přestal. Jeho matka ale napsala soudu dopis, že je jejich pravidelným uživatelem a jednal ve zkratu. „Nechápu, kdo jí takovou pitomost poradil. Na policii mi dělali testy na alkohol i drogy, byly negativní,“ komentoval Josef B. počin své rodičky.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.