Krvavý útok na bezdomovce! Mladíci chtěli »vyčistit« Opavu... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 8. prosince 2023

Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav

Krvavý útok na bezdomovce! Mladíci chtěli »vyčistit« Opavu...

Krvavé stopy po útoku na bezdomovce jsou v horní části budovy vidět skoro všude.
Krvavé stopy po útoku na bezdomovce jsou v horní části budovy vidět skoro všude. (Foto Aha! – M. Charbulák)

Do bezdomoveckého kutlochu ve zchátralé bývalé kavárně v Opavě se uchýlili partneři bez střechy nad hlavou. A právě tady na ně minulý čtvrtek brutálně nožem zaútočil mladík (23) s kumpánem (20) v zádech. Oběť přežila se štěstím!

Rozzuřený mladík zběsile bodal do zde spícího muže (41), ten se začal bránit, bránila ho i jeho družka (36). Tu agresor cíleně nebodal. Vše trvalo jen chvíli, mladíci pak prchli pryč. Po nich zůstala na schodech a v nejvyšším patře krvavá spoušť. Partnerka napadeného zavolala pomoc, kriminálce pak byla schopna popsat, co se stalo.

„Měli jsme štěstí, podezřelé jsme dopadli ještě tentýž večer. Přiznali, že se v opilosti domluvili, že město vyčistí od bezdomovců,“ popsal kriminalista Martin Lichý. „Napadený je v nemocnici už mimo ohrožení života,“ dodal policista s tím, že starší z mladíků byl obviněn z pokusu vraždy a hrozí mu 12 až 20 let vězení. Je ve vazbě. Mladší, který neútočil, je viněn z neoznámení trestného činu a je stíhán na svobodě.

Chtěli zabíjet z nudy?

Šílený čin je o to víc nepochopitelný, že se ho dopustili mladíci dosud nijak netrestaní, nemají ani přestupek. Patří prý k velké partě po ulicích zevlující opavské mládeže. Žádnou konkrétní ideologii podle policistů nevyznávají a k extrémistům se údajně nehlásí.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.