Dvojčata psů pralesních v Zoo Praha: Mají apetit, už trhají maso! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 18. června 2024

Svátek slaví Milan, zítra Leoš

Dvojčata psů pralesních v Zoo Praha: Mají apetit, už trhají maso!

Navzdory roztomilosti výraz jednoho ze štěňat jasně říká, že s ním nejsou žádné žerty.
Navzdory roztomilosti výraz jednoho ze štěňat jasně říká, že s ním nejsou žádné žerty. (Foto Zoo Praha/Oliver Le Que)

Štěňata psů pralesních v Zoo Praha v sobě pravé šelmy nezapřou. I když jim jsou necelé tři měsíce, vrhají se na maso a chutný kousek drze ukradnou rodičům pod čenichem.

Jsou to sice psí batolata, ale mateřské mléko už jim moc nevoní. V těchto dnech podle vrchní chovatelky malých savců Denisy Zběhlíkové úplně přecházejí na masitou stravu. Apetit jim rozhodně nechybí. „Jejich pohlaví zatím neznáme. Důkladná veterinární prohlídka je teprve čeká. Začínají se ale krásně vybarvovat a získávají světlejší barvu dospělců,“ dodává Denisa Zběhlíková. Celou rodinku již mohou návštěvníci sledovat ve venkovním výběhu, nejlépe hned ráno po otevření zoo. Za silného poledního slunce odpočívají psi pralesní v jedné z chladných nor.

Po pěti letech

Tyto jihoamerické šelmy se zoo podařilo rozmnožit po pěti letech. Jde o první vrh nově sestaveného páru. Matka přišla do Prahy loni v listopadu z Francie. S chovným samcem si hned padli do oka, a tak se chovatelé od 8. dubna těší z jejich prvních potomků.

Video pořízené vrchní chovatelkou malých savců Denisou Zběhlíkovou ukazuje smečku psů pralesních včetně dvou štěňat při krmení.

Video se připravuje ...Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.