Naštvaní hospodští: Po covidu další hřebík do rakve! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. března 2024

Svátek slaví Kamil, zítra Stela

Naštvaní hospodští: Po covidu další hřebík do rakve!

Pivaři: Scházet se budeme v garáži
Pivaři: Scházet se budeme v garáži (iStock.com)

Covid, lockdowny, drahé energie a teď vládní daňový balíček. Vždycky, když se chtěli nadechnout, přišla další pohroma. Hospodští znovu mluví o tom, že tuhle ránu už doopravdy nepřežijí, vláda prý zatlouká poslední hřebíček do rakve.

Největší změna čeká český »tekutý chléb«. Daň z přidané hodnoty u čepovaného piva se přesune ze současných deseti na 21 procent. Jeden půllitr tak zdraží zřejmě o pět až deset korun.

Podraží také i tvrdý alkohol

Spotřební daň na něm naroste o 10 % v příštím roce a o pět procent každý další rok až do roku 2028. Celkově tedy půjde o zdražení lihovin o 25 %. Výjimku se podařilo vyjednat vinařům, jejich výrobky dál zůstanou bez spotřební daně. To se lihovarům pochopitelně nelíbí. „Nůžky se rozevírají, stát v každém případě víc nevybere, protože lidé se budou odklánět od tvrdého alkoholu. Vůbec nechápu, proč má víno nulovou sazbu, protože víno je stejný alkohol jako tvrdá lihovina,“ uvedl šéf druhé největší české likérky Fruko-Schulz Josef Nejedlý.

Stravenky zůstanou, ale...

Vláda plánuje omezit zvýhodnění stravenek. Ty byly v roce 1992 zavedeny jako úleva pro nově vznikající firmy, které nedisponovaly závodní jídelnou. Daňové zvýhodnění by mělo skončit u tzv. bezlimitních stravenek, které využívají třeba manažeři. Běžným zaměstnancům by měly stravenky zůstat, jakou částku se ale nakonec stát rozhodne podpořit, není zatím jasné.

Zaměstnavatel může aktuálně uplatnit jako daňově uznatelný náklad 70 % z příspěvku na stravování (maximálně však 55 % hodnoty stravenky), obvykle hradí zbylých 45 % zaměstnanec. Ministerstvo práce a sociálních věcí pro rok 2023 stanovilo jako optimální příspěvek na stravování částku 153 Kč, daňově uznatelný náklad je tedy 107,10 Kč. Pokud se stravenky jakýmkoliv způsobem omezí, hospodští se bojí, že lidé na obědy nedorazí...

Restaurace Nad Alejí, Praha: Obědy dělají polovinu denních tržeb

Hospodští, ti se mají, říká se. Co si o takovém tvrzení myslí oni sami? V rodinné restauraci Nad Alejí v pražském Břevnově se nejdříve museli, stejně jako jinde, srovnat s omezujícími opatřeními kvůli covidu, poté přišla vlna zdražování kvůli energiím, inflaci, která vyhnala suroviny pro kuchaře do neskutečných výšin, i pivu.

Nikol Hliňáková

„Změn kolem stravenek se bojíme. Záleží, jaké zvýhodnění zůstane. Každá změna směrem dolů ovlivní obědy, což u nás dělá skoro polovinu denních tržeb. A to by byl průšvih. Již jsme několikrát museli zdražovat pivo kvůli navýšení ceny ze strany pivovarů, nyní ceny zvedli znovu a kvůli DPH nás to potká opět. Určitě to bude těžké pro nás i pro zákazníky. Budeme se s tím muset nějak porvat, podobně jako v minulosti,“ míní Nikol Hliňáková.

Restaurace Ventura Pub, Karlovy Vary: Už po covidu se půlka lidí nevrátila...

„Jsme moc zvědaví, jak to celé dopadne, ale již teď máme spočítáno, že po covidu se nám na obědové menu polovina zákazníků nevrátila, a ti co nyní chodí, tak většina z nich platí stravenkami nebo stravenkovými kartami,“ popisuje situaci Marián Baláž (46), spolumajitel restaurace Ventura Pub v Karlových Varech. Jestli ve Sněmovně projde jakékoliv omezení stravenek, bude to prý průšvih. A jak na tom jsou v lázeňském městě s pivem?

Marián Baláž

 „Spočítali jsme si, že po zvýšení DPH na pivě bychom museli zaplatit až o 100 tisíc víc na dani, než posíláme teď. Z toho tedy vyplývá, že budeme muset zdražit a případně propustit nějaké zaměstnance. Navíc doufat, že lidé si na kvalitní a dobré pivo k nám i při zvýšení ceny zajdou. Největší problém vidím v tom, že vláda zrušila EET. To měla zachovat a nemuselo by se tohle všechno dít,“ myslí si.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.