Strážníci pomáhali zmateným seniorkám | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 1. dubna 2023

Svátek slaví Hugo, zítra Erika

Strážníci pomáhali zmateným seniorkám

Strážníci našli jednu z žen bloudit po bytovém domě.
Strážníci našli jednu z žen bloudit po bytovém domě. (Foto ara)

Strážníci uchránili dvě seniorky před prochladnutím. Ty si vyrazily do Zlína, jenže netušily, kde vlastně jsou. Zmatené, navíc bez obuvi a lehce oblečené je zachránili strážníci. Obě pak převezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice.

Galantně se zachoval mladík (18), když večer na sídlišti Jižní Svahy potkal dezorientovanou paní bez obuvi a málo oblečenou. Poskytl jí svoji bundu, aby jí nebyla zima, a zavolal strážníky. „Žena na tom nebyla psychicky dobře. Své okolí dokonce informovala o úmyslu skoncovat se životem,“ uvedl mluvčí strážníků Pavel Janík.

Tři dny nato se zmateně pohybovala ve společných prostorách bytového domu opět seniorka (89). „Z neznámých příčin vyšla z bytu a zavřela za sebou dveře. Klíče ovšem zůstaly uvnitř. Dveře se podařilo otevřít, ale vzhledem k jejímu stavu byla převezena do nemocnice,“ dodal Janík.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.