Svědkyně smrtícího útoku aligátora na 85letou Glorii: Řvala do telefonu: Je pozdě! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 6. června 2023

Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj

Svědkyně smrtícího útoku aligátora na 85letou Glorii: Řvala do telefonu: Je pozdě!

Seniorka neměla šanci.
Seniorka neměla šanci. (Reprofoto YouTube.com, Facebook)

Děsivý zážitek mají za sebou obyvatelé jinak poklidného floridského městečka Fort Pierce. Když místní důchodkyně, 85letá Gloria Sergeová šla jako obvykle se svým pejskem na procházku kolem jezera, netušila, že už se domů nevrátí. Napadl a zabil ji totiž hladový aligátor!

Z vody vystartoval po jejím pejskovi Trooperovi, ten ale vystřelil vpřed, a tak nejblíž tlamě útočícího predátora byla lýtka jeho paničky! Proti třímetrovému zvířeti neměla šanci: aligátor sklapl čelisti a stáhl ji do vody. Celou situaci na vlastní oči sledovala sousedka Glorie Sergeové Carole Thomasová (76). Ta okamžitě volala na linku 911: „V jezeře je žena, stáhl ji tam aligátor! Je obrovský! Prosím, pomozte... Rychle!“

Jenže ještě než s operátorkou tísňové linky, která se ptala, zda je žena stále naživu, domluvila, musela záchrannou akci odvolat. „Je pozdě. Dostal ji. Je pryč... Je pryč... Můj bože!“ štkala hystericky, jakmile se za tělem Glorie zavřela voda. „Zkoušela jsem jí podat tyč, ale nešlo jí pomoct...“ Velký aligátor nebyl místním neznámý, dokonce měl jméno – Henry. Po útoku na Glorii se s ním ovšem strážci místní přírody spolu s policisty nepárali. Odchytili jej, naložili a odvezli pryč, kde byl uspán.

Nic výjimečného...

Nejde ani zdaleka o první podobný případ v této oblasti. Floridské úřady opakovaně varují občany před venčením psů a chozením okolo jezer v této oblasti, kde se aligátoři běžně vyskytují. Jejich celková populace na Floridě se odhaduje na 1,3 milionu. Třeba v květnu 2022 bylo nalezeno tělo sedmačtyřicetiletého Seana McGuinnesse, který po aligátořím útoku přišel o tři končetiny a zemřel.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.