V Šumperku protestují proti stavbě megapily! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 8. prosince 2023

Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav

V Šumperku protestují proti stavbě megapily!

Plánovaná stavba pily vyvolala rozepře.
Plánovaná stavba pily vyvolala rozepře. (Foto ara)

Dobrých 130 pracovních míst může přinést velkokapacitní pila, kterou chce soukromá společnost vybudovat v Šumperku. Zpracovatelé dřeva z okolí proti tomu však protestují.

Obávají se, že velký závod by ohrozil zhruba stovku malých pil v okolí 200 kilometrů kolem Šumperka. „Potenciální likvidace těchto provozů s příchodem pilařského koncernu by s sebou v důsledku zániku drobných provozů mohla vést k migraci obyvatel a likvidaci dalších navazujících služeb,“ píší městu zástupci Společenstva dřevozpracujících podniků.

Dalšími argumenty proti je údajný zvýšený pohyb kamionů a omezené množství dřeva v jesenických lesích. Město však vidí ve vzniku pily spíše pozitiva. Kromě vzniku nových pracovních míst očekávají zastupitelé přínos i v lepších výkupních cenách pro dříví z městských lesů. Jednání o dvoumiliardové investici mezi městem a investorem stále pokračují.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.