Cena plynu pro domácnosti klesá. Firmy nabízejí nové tarify | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Cena plynu pro domácnosti klesá. Firmy nabízejí nové tarify

ilustrační foto
ilustrační foto (shutterstock)

Dodavatelé energií zase bojují o zákazníky. Ti díky tomu můžou ušetřit. Zvláště u plynu cena klesá a už se nabízí dokonce za výrazně nižší cenu, než je ta státem zastropovaná.

Nabídku nového produktu oznámil energetický gigant ČEZ, který prodává nejen elektřinu, ale i plyn. Zákazník, který podepíše smlouvu na tři roky, bude platit každý rok o něco méně. První rok 2500 Kč, druhý rok 2090 Kč a třetí rok dokonce 1500 Kč za 1 MWh plynu. „V případě tříleté fixace se zákazník dostane až o 40 procent níže, než jsou zastropované ceny,“ řekl Tomáš Kadlec, generální ředitel ČEZ Prodej.

Podle výkonného ředitele Asociace nezávislých dodavatelů energií (ANDE) Jiřího Gavora je to dobrá zpráva. „Trh se začal zase hýbat, dodavatelé bojují o zákazníky a to snižuje cenu,“ řekl Gavor s tím, že není však jednoznačné, jestli smlouvu podepsat, nebo ne. „ČEZ přišel se zajímavým kompromisem. Zákazník si tak kupuje jistotu do dalších let. Patnáct set korun za plyn už je krásná cena. Na druhou stranu – kdo ještě zůstane na zastropovaných cenách, tak má poměrně vysokou šanci, že budou ceny energií ještě příznivější a boj o zákazníka se ještě přiostří,“ říká Gavor.

Pod maximální cenou i další

Nejen ČEZ, ale i další společnosti nabízejí plyn (ale i elektřinu) pod státem určenou maximální cenu. Zlevnění elektřiny a plynu už v minulých dnech ohlásili například E.ON, Innogy, Centropol či MND nebo epet. Někteří z nich i bez nutnosti fixace. „Reagují tak sníženou cenu na burze, která klesá už od prosince. Na trhu se tak objevují nabídky i pro konzervativní zákazníky, kteří chtějí dlouhodobou smluvní jistotu. Každý si může vybrat zase to své,“ řekl ředitel ANDE Jiří Gavor.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.