Drama v Plzni: Dvě nehody za čtyři hodiny, patnáct zraněných! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Drama v Plzni: Dvě nehody za čtyři hodiny, patnáct zraněných!

Škoda Fabia skončila po srážce se sanitkou mimo silnici.
Škoda Fabia skončila po srážce se sanitkou mimo silnici.  (Foto HZS )

Plné ruce práce měli záchranáři na západě Čech. Celkem patnáct lidí ošetřili a rozvezli do nemocnic od dvou havárií. Ty se staly v rozmezí čtyř hodin v neděli večer. Zraněny byly při nich i děti.

Deset lidí, z toho čtyři děti, se zranilo při srážce vozu značky citroen a dodávky toyota u Staňkova na Domažlicku. „Řidič (29) citroenu nedal přednost v jízdě řidičce (46) toyoty,“ řekla policejní mluvčí Eva Červenková. Toyota skončila v příkopu. Kromě řidičky, v ní cestovali muž (45), žena (68) a čtyři děti (2, 3, 5, 7). S řidičem byli v citroenu další tři muži (28, 28, 37). Zranilo se 10 lidí a ti skončili ve čtyřech nemocnicích, kam je dopravily sanitky a vrtulník. „Ten odvezl ženu (46) a dítě (7) se středně těžkým zraněním do Fakultní nemocnice (FN) v Plzni. Další skončili v nemocnicích ve Stodu na Plzeňsku, Domažlicích a Mulačově nemocnici v Plzni.

Sanitka a fabie

Tři hodiny před tím se u Horní Břízy na Plzeňsku srazila sanitka a fabia. „Řidič (35) fabie si při odbočování vlevo nevšiml sanitky, která jela ve stejném směru a předjížděla ho. Došlo ke střetu,“ řekla Eva Červenková. „Dítě (2) z fabie dopravil do FN v Plzni vrtulník,“ řekla mluvčí záchranky Mária Svobodová. Řidič a žena (32) skončili ve FN v Plzni, stejně jako nezraněná pacientka ze sanitky a dvoučlenná osádka záchranky.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.