Nehoda při nakládání kufrů: Zřízence nasál a rozsekal motor! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 4. října 2023

Svátek slaví František, zítra Eliška

Nehoda při nakládání kufrů: Zřízence nasál a rozsekal motor!

Pracovníka zabil motor tohoto stroje zn. Embraer.
Pracovníka zabil motor tohoto stroje zn. Embraer. (Foto Twitter, Instagram, Facebook)

Smutného Silvestra měli v hlavním městě amerického státu Alabama – na regionálním letišti Montgomery kolem třetí odpoledne motor letadla chystajícího se ke startu nasál a rozsekal zřízence od nakládky zavazadel!

„Zaměstnance pozemního personálu American Airlines/Pidemont Airlines postihla smrtelná nehoda,“ informovalo letiště. „Zarmoutila nás zpráva o tragické ztrátě člena týmu,“ kondoloval rodině ředitel letiště Wade A. Davis.

Incident se vyšetřuje, moc podrobností zatím nikdo nesdělil. Embraer E175 pro zhruba osmdesátku cestujících společnosti Envoy Air, spadající pod gigant American Airlines, se chystal k cestě do Dallasu. Tryskový motor už běžel, z nějakého důvodu nasál neidentifikovaného pracovníka z týmu obstarávajícího nakládku zavazadel a vrtule rotoru ho rozsekala na kusy! Kvůli vyšetřování se provoz zastavil, silvestrovští cestující museli na své odlety čekat až do půl deváté večer.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.