Soud ohledně dotací na Čapí hnízdo je zpět! V Babišovi bouchly saze | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 23. března 2023

Svátek slaví Ivona, zítra Gabriel

Soud ohledně dotací na Čapí hnízdo je zpět! V Babišovi bouchly saze

Soud k Čapímu hnízdu: Expremiér Andrej Babiš (ANO) (30.9.2022)
Soud k Čapímu hnízdu: Expremiér Andrej Babiš (ANO) (30.9.2022) (Blesk:FOTO: Jiří Koťátko / CNC)

Po dvouměsíční pauze se včera soud vrátil ke kauze Čapí hnízdo. V ní je obžalovaný Andrej Babiš (68, ANO) a atmosféra v síni nebyla před Vánocemi vůbec klidná. Bylo dusno a došlo i na slzy.

V půlce října soudce Jan Šott přerušil líčení a nechal si do prosince zpracovat dva posudky na Babišova syna Andreje ml. (39). Jeden se týká pravosti »juniorova« podpisu na dokumentu k převodu akcií společnosti Farma Čapí hnízdo a druhý jeho zdravotního stavu. Co se týče podpisu, tak písmoznalec Aleš Čulík nad falšováním váhá.

Připouští ale, že »seniorův« a »juniorův « podpis mají shodné rysy. To znalkyně z oboru psychiatriie Gabriela Leblová soudu oznámila, že Babiš mladší trpí paranoidní schizofrenií, která je velmi dobře léčena. Podle druhé znalkyně Jindřišky Záhorské má pak syn negativní vztah k otci. A podle ní nesl těžce rozvod rodičů.

Čapí hnízdo: Hrozba promlčení? Babiš by se ani jako prezident kauze nevyhnul, říká ústavní právník

Video se připravuje ...

V ten moment v expremiérovi »bouchly saze« a začal naštvaně útočit na znalkyni a soud. Okřiknout ho musel dokonce i soudce. „Omlouvám se za své vystoupení. Byl jsem dobrý táta a jsem dobrý táta a osobně se mě to dotýká,“ pronesl poté pohnutým hlasem Babiš.

Po usednutí zpět si dokonce expremiér utíral slzy. Spolu s ním je na lavici obžalovaných i jeho exporadkyně Jana Nagyová (52). Oba žalobce viní z neoprávněného využití padesátimilionové dotace na výstavbu areálu na Benešovsku. V případě prokázání viny jim hrozí 10 let.

Přečtěte si
zdrclamrdka
21. 12. 2022 • 14:34

Hlavně se musí lejt na Babíša kýble a kýble špíny, co kdyby náhodou tu soutěž vyhrál.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.