Zachránil ženu před znásilněním a na úchyla řval: NEUTEČEŠ! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 31. května 2023

Svátek slaví Kamila, zítra Laura

Zachránil ženu před znásilněním a na úchyla řval: NEUTEČEŠ!

Dalibor v parku, kde zaslechl pláč.
Dalibor v parku, kde zaslechl pláč. (Foto Aha! – Michal Charbulák)

„Nevíte, kolik je hodin?“ Nevinnou otázkou začalo peklo pro mladou ženu (25) v Komenského sadech v Ostravě. Tazatel (29) se na ni vrhl, pokusil se ji znásilnit a okrást! Naštěstí byl poblíž cyklista Dalibor (36).

V parku si Dalibor minulý týden zrovna dával pauzu po jízdě na kole, když uslyšel plačící ženský hlas. „Bylo to divné, šla za nějakým chlapem a říkala: Prosím, prosím. Myslel jsem, že se s ní rozešel. Přesto jsem na něj zařval, zda ji neokradl. Žena řekla, že ten chlap má její telefon,“ popsal. Neznámý muž se dal na útěk. „Vytočil jsem 158 a pronásledoval jsem ho. On běžel, já jel na kole. Měl jsem sluchátka, střídavě jsem mluvil s policií a střídavě na chlapa řval: Neutečeš!, abych mu podlomil morálku,“ líčil. Dalibor muže zahnal přes plot k domu, kde ho za stromem vyhmátla policie.

Trpká zkušenost

Zachránce dokonce našel i ukradený mobil, který gauner odhodil. a ženě ho odevzdal. Až potom se dozvěděl, že nešlo jen o krádež. „Policie mi řekla, že se muž slečnu pokusil znásilnit,“ hlesl. S pomocí neváhal. „Kdysi mi přepadli maminku. Byli tam svědci, nikdo nic neudělal. Já věděl, že bych se zachoval jinak,“ řekl hrdina. Zůstal však skromný: „Udělal bych to znovu. A doufám, že jiní lidé by se zachovali stejně.“ Pachatel byl obviněn z krádeže a znásilnění. „Svědek nám velice pomohl, pachateli hrozí až pět let vězení. Je stíhán na svobodě,“ uvedl kriminalista Karel Mul.

Poděkování od policie

Daliborovi, který se živí jako podnikatel, policisté oficiálně poděkovali. „Chtěli bychom panu oznamovateli poděkovat, že mu nebyla lhostejná situace mladé ženy, okamžitě reagoval, a dokonce pomohl i policistům přímo na místě činu s hledáním odcizeného mobilního telefonu,“ uvedla policistka Eva Michalíková.

Intimně ji osahával

Policie potvrdila, že podezřelému muži nešlo zdaleka jen o mobil, který žena vytáhla z kabelky po dotazu na čas. „Máš kluka? Nechceš mít se mnou sex?“ ptal se muž, na odpověď ale nečekal. Na ženu se vrhl. „Atakoval ji násilným osaháváním na intimních místech. Byl pod vlivem návykových látek,“ řekl kriminalista Karel Mul. Když se žena zuřivě bránila, vytrhl jí úchyl z ruky mobil a šel pryč. V tu chvíli zasáhl Dalibor...

Přečtěte si
Jan Kocián
30. 12. 2022 • 16:34

"Nevíte, kolik je hodin?" .......... "Nemáte zapalovač/cígo?"
------------
Tak takhle oslovují pouliční prostitutky své potenciální zákazníky, včetně mě.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.