Trucovna za zhruba 600 000 korun: PAŘÍ V PODZEMNÍM RÁJI | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 28. května 2022

Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián

Trucovna za zhruba 600 000 korun: PAŘÍ V PODZEMNÍM RÁJI

Podzemní sportovní bar byl vítaným rozptýlením během covidové karantény.
Podzemní sportovní bar byl vítaným rozptýlením během covidové karantény. (Foto Profimedia.cz)

Jody Wainright (41) si splnil sen mnoha mužů. Na zahradě svého domu v britském Wakefieldu si vybudoval »tajný« podzemní bunkr s barem. No, tajný. Jeho paní o tom ví...

Manželka sice rýpe, že v něm tráví příliš času čučením na fotbal, ale Jody je navýsost spokojený. A žena vlastně taky, nechodí do hospod a za ženskými! Trucovna má rozlohu pět krát deset metrů a otec dvou dětí na jeho vybudování utratil v přepočtu 600 000 Kč. Náklady by byly jistě vyšší, jenže Jody bezezbytku využil materiál, který mu zůstal, když stavěl barák. Jeho podzemní ráj, inspirovaný jeskyní Batcave z Batmana, slouží zároveň jako kino, kde pořádá filmové večery. Kromě plakátů Star Wars a dalších upomínkových předmětů, visi na stěnách zarámované fotbalové dresy.

Krytý kůlnou

„Chtěl jsem, aby bunkrový bar byl jiný než typická posezení, jaká mají lidé obvykle na svých zahradách. Nápad vznikl tak, že jsem se bavil s jedním stavbařem a žertoval jsem s ním o svém záměru,“ vypráví Jody. Jenže pořád mu to vrtalo hlavou a už za týden začal kopat díru v zemi. „A za šest týdnů bylo v podstatě hotovo. Na svém baru mám nejraději to, že vlastně skoro nikdo neví, že tam je. Má totiž nad sebou kůlnu, takže je dobře maskovaný,“ říká.

Zve i manželku

„Během mnoha zavíraček byl ten bar darem z nebes. Bylo skvělé mít krásný prostor, který jsme mohli ocenit a užít si ho jako rodina,“ pochvaluje si s tím, že jeho děti bar milují. „Jsou nadšené, když si tam pouštíme filmy nebo pořádáme večírky. I má paní si to užívá, i když si úplně nejsem jistý, že je ráda, když se tam tak často dívám na fotbal...“ usmívá se.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.