Brněnská klinika testuje speciální obleky: Pacienta při operaci zahřívají! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 23. června 2024

Svátek slaví Zdeňka, zítra Jan

Brněnská klinika testuje speciální obleky: Pacienta při operaci zahřívají!

Metoda je zatím jediná v Česku.
Metoda je zatím jediná v Česku. (Foto pro Aha! – SurGal Clinic)

Konec odhaleného těla na operačním sále! Brněnští lékaři oblékají pacienty na operace do speciálních vyhřívaných obleků. Metoda má zlepšit komfort nemocného a zvýšit šanci na zdárný výsledek zákroku.

Pacienti v brněnské Sur- Gal Clinic si nově před operací navlékají jednorázové obleky. „V nich jsou přednastavené otvory pro vhánění teplého vzduchu,“ řekl Aha! primář anesteziologie a resuscitace Zdeněk Chvátal. Teplý vzduch je do obleku vpouštěn speciálním přístrojem Bair Hugger. „Oděv je uzpůsoben tak, že odkryjeme vždy jen operovanou oblast. Zbytek těla zůstává v teple,“ vysvětlil Chvátal.

„Udržení tepelného komfortu pacienta je důležité pro výsledek operace. Zároveň dbáme na intimitu pacienta. Tuto metodu představujeme jako první v České republice,“ doplnila ředitelka nemocnice Jitka Kellnerová a dodala, že teplotu v obleku hlídá čidlo. V tepelném komfortu je pacient udržován po dobu přepravy na sál, samotného zákroku operace i při následném převozu zpátky na pokoj.

Ve světě zcela běžné

Zatímco SurGal Clinic zavádí tento typ operací v tuzemsku jako první, v zahraničí je již velmi populární. „Touto metodou bylo bezpečně zahřáto více než 135 milionů pacientů na celém světě,“ uvedl primář Chvátal.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.