Keto dieta coby účinný způsob hubnutí. Skutečně funguje? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 28. května 2022

Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián

Keto dieta není zázrak, ale účinný způsob, jak zhubnout

Martina Dvořáková
Martina Dvořáková (KetoDiet CZ s.r.o.)

Keto dieta může být začátkem nových stravovacích návyků. Martina Dvořáková, výživová poradkyně a dietní koučka KetoDiet vysvětluje, jak funguje dietní plán.

V čem se keto dieta liší od ostatních diet?

Při keto dietě nehladovíte. Jíte pravidelně 5krát denně. Proteinová jídla a nápoje vás zasytí na dlouhou dobu. Ve chvíli, kdy omezíte příjem sacharidů, začne vaše tělo čerpat energii z nadbytečných tuků. To znamená, že hubnete zcela přirozeně. Dieta je ideálním řešením pro všechny, kteří neví, jak s hubnutím začít. Stačí následovat jednoduchá pravidla a výsledky se dostaví opravdu rychle.

Jak fungují dietní plány?

Nejprve je potřeba se rozhodnout, se kterým dietním plánem budete hubnout. Všechny mají společný pilíř: pravidelný jídelníček, žádné hladovění a online podporu výživových poradců, která je v rámci KetoDiet zcela zdarma. Klienti ji hojně využívají nejen v případě různých dotazů, ale i ve chvílích, kdy potřebují dodat motivaci.

Podle čeho vybrat správný dietní plán?

Záleží na tom, s jak velkou nadváhou se potýkáte – nízkou, střední nebo vysokou. Pokud si nejste jistí, pak doporučuji využít BMI kalkulačku. Na základě vašich údajů obratem spočítá váš index BMI a doporučí vhodný dietní plán.

Je možné BMI index zjistit i bez BMI kalkulačky?

Ano, výpočet není složitý. Svou váhu (např. 70 kg) vydělíte svou výškou v metrech umocněnou na druhou (např. 1,7 x 1,7). Bude to vypadat následovně 70 : 2,89 = 24,22. Dle jednotlivých výsledků se poté posuzuje váš BMI index, který má podle WHO své parametry pro jednotlivé hodnoty. Je třeba podotknout, že BMI index není vždy zcela přesný a má své limity. Znevýhodňuje například osoby s vyšším podílem svalové hmoty nebo vysoké lidi. Mnohem přesnější údaje pro určení míry postavy jsou obvody centimetrů v pase a v bocích.

Jak vypadá vzorový jídelníček při ketogenní dietě?

Výhodou jsou jednoduchá pravidla. V podstatě můžete sáhnout po čemkoliv, co portfolio KetoDiet nabízí. Vychutnáváte si proteinové nápoje, pečivo, ale i hlavní jídla, sladké tyčinky nebo dokonce chipsy. V dalších krocích keto diety postupně přidáváte běžná jídla bohatá na bílkoviny. Pomalu se tak připravujete na návrat k běžnému jídelníčku. Díky stabilizaci hmotnosti zároveň předcházíte nechtěnému jojo efektu.

Lze keto jídelníček dodržovat i po skončení diety?

Ketogenní dietu považuji za ideální odrazový můstek ke změně stravovacích návyků. Nedoporučujeme držet ji dlouhodobě (max. 6 měsíců ve 3 krocích). I po skončení dietního plánu ale můžete s klidným svědomím nahradit klasickou svačinu třeba proteinovým nápojem nebo tyčinkou. Tělu tím jedině prospějete, doplníte mu totiž kvalitní bílkoviny. Vyzkoušet můžete také některý z keto receptů, a to v průběhu diety i po dietě.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.