Rysa našli celníci v mrazáku! Pytlákem šéf mysliveckého sdružení? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 29. září 2022

Svátek slaví Michal, zítra Jeroným

Rysa našli celníci v mrazáku! Pytlákem šéf mysliveckého sdružení?

Rys byl zřejmě upytlačen v šumavských lesích.
Rys byl zřejmě upytlačen v šumavských lesích. (Foto ara)

Mrtvého rysa našli celníci v mrazáku u šéfa mysliveckého sdružení na Klatovsku. Toho teď vyšetřují pro podezření, že měl vzácné zvíře upytlačit. Muž to odmítá.

Zvíře zřejmě zmizelo ze šumavských lesů už loni v létě. Tehdy ho zachytily naposled fotopasti. „Provedli jsme domovní prohlídku a v mrazicím boxu jsme našli mrtvého rysa,“ uvedla mluvčí Generálního ředitelství cel v Praze Martina Kaňková. K případu se podrobněji nechtěla vyjadřovat kvůli zákazu státního zastupitelství, které se případem zabývá.

Ochránci přírody podle dostupných informací porovnali snímky mrtvého zvířete s fotografiemi z fotopastí. Zjistili, že rys má stejné skvrny na srsti. Myslivec podezření z pytláctví odmítá a tvrdí, že zvíře našel už mrtvé. Na ploše 13 tisíc km² od Rakouska přes německou i českou část Šumavy a Českého lesa žije zhruba 100 dospělých rysů. „Jedno zvíře už někdo zastřelil a další trefil do GPS obojku. To zvíře zachránilo,“ řekl mluvčí Národního parku Šumava Jan Dvořák.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.