Šéfka »Strakovky« má covid: Babiš prý do karantény nemusí | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 23. dubna 2024

Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří

Šéfka »Strakovky« má covid: Babiš prý do karantény nemusí

Premiér Andrej Babiš a Tünde Bartha
Premiér Andrej Babiš a Tünde Bartha (Blesk:Robert Klejch)

Jedna z nejbližších spolupracovnic šéfa vlády Andreje Babiše (66, ANO) Tünde Bartha (45) se léčí s covidem. Sám premiér ale normálně pracuje a do karantény nemusí. Důvodem je prý absolvované očkování.

Vedoucí úřadu vlády minulý pátek doprovázela Babiše na cestě do Maďarska. První příznaky nemoci však pocítila až v pondělí. Premiér se však do karantény neuchýlil. Bartha pro Seznam Zprávy jako důvod uvedla, že její šéf má již obě dávky očkování a od druhé injekce týdenní odstup. Tím je tak prý chráněný. Podle mluvčí středočeské hygieny Dany Šalamounové se ale očkováním nutnost karantény neruší. „V tuto chvíli platí, že i když je někdo očkován, tak stejně po kontaktu s pozitivním do karantény musí,“ uvedla pro Seznam Zprávy Šalamounová. Zároveň ale poznamenala, že pokud mají lidé při rizikovém kontaktu respirátor nebo chirurgickou roušku, do karantény nemusí.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.