Šéfka »Strakovky« má covid: Babiš prý do karantény nemusí | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 5. února 2023

Svátek slaví Dobromila, zítra Vanda

Šéfka »Strakovky« má covid: Babiš prý do karantény nemusí

Premiér Andrej Babiš a Tünde Bartha
Premiér Andrej Babiš a Tünde Bartha (Blesk:Robert Klejch)

Jedna z nejbližších spolupracovnic šéfa vlády Andreje Babiše (66, ANO) Tünde Bartha (45) se léčí s covidem. Sám premiér ale normálně pracuje a do karantény nemusí. Důvodem je prý absolvované očkování.

Vedoucí úřadu vlády minulý pátek doprovázela Babiše na cestě do Maďarska. První příznaky nemoci však pocítila až v pondělí. Premiér se však do karantény neuchýlil. Bartha pro Seznam Zprávy jako důvod uvedla, že její šéf má již obě dávky očkování a od druhé injekce týdenní odstup. Tím je tak prý chráněný. Podle mluvčí středočeské hygieny Dany Šalamounové se ale očkováním nutnost karantény neruší. „V tuto chvíli platí, že i když je někdo očkován, tak stejně po kontaktu s pozitivním do karantény musí,“ uvedla pro Seznam Zprávy Šalamounová. Zároveň ale poznamenala, že pokud mají lidé při rizikovém kontaktu respirátor nebo chirurgickou roušku, do karantény nemusí.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.