Ministerstvo chce nové léky na covid, jenže... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 1. dubna 2023

Svátek slaví Hugo, zítra Erika

Ministerstvo chce nové léky na covid, jenže...

Pomoci by měly těm, u nichž hrozí těžký průběh covidu. Řeč je o lécích s látkami kasirivimab/imdevimab i bamlanivimab. Jejich používání chce doporučit ministerstvo zdravotnictví, i když ještě nejsou registrované.

Jedná se o léky, které fungují na bázi protilátek a v budoucnu by je dodavatelé mohli dovážet přímo do nemocnice. „Hlavním záměrem je, aby se pacientům s onemocněním covid-19 dostalo maximální možné péče. Z diskuze klinické skupiny vyplynulo, že tyto léky představují velmi slibnou variantu,“ uvedl k tomu ministr zdravotnictví Jan Blatný (50, za ANO). Konečné slovo ale není jen na rezortu. „Ministerstvo může příslušné rozhodnutí dle zákona o léčivech vydat na základě stanoviska Státního ústavu pro kontrolu léčiv,“ napsala deníku Aha! mluvčí rezortu zdravotnictví Barbora Peterová. Úplně stejně se v Česku začal používat i jiný lék na covid remdesivir.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.