Tragédie v Břeclavi: Jakuba (†12) zabila fotbalová branka! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Tragédie v Břeclavi: Jakuba (†12) zabila fotbalová branka!

Branka, která zabila Jakuba nemá žádné bezpečnostní ukotvení.
Branka, která zabila Jakuba nemá žádné bezpečnostní ukotvení. (Foto Aha! – Hynek Zdeněk)

Tragédií skončil ve středu večerní fotbálek kluků v Břeclavi. Na Jakuba (†12) tam spadla branka. Záchranáři dlouho bojovali o jeho život, ale veškerá snaha byla marná. Hřiště je nyní zavřeno.

Včera vzniklo u vstupu na hřiště pietní místo. „Je to už druhý kamarád, o kterého jsem přišel. Kubo, budeš mi moc chybět,“ řekl jeden z hochů při zapalování svíčky. Spolužačky ronily slzy. Věděly, že se s Jakubem už nikdy nesetkají. „Okolnosti neštěstí vyšetřujeme,“ řekl mluvčí policie Bohumil Malášek. Město nechá hřiště prověřit. „Revize probíhají pravidelně i několikrát do měsíce. Opět ho ale necháme důkladně prohlédnout,“ slíbila za radnici mluvčí Ivana Solaříková.

Vražedné konstrukce

Případ z Břeclavi není zdaleka prvním, kdy fotbalová branka zabila dítě. V říjnu 2011 zavalila například chlapce (†13) v Lubenci na Lounsku, v srpnu 2014 kluka (†14) v Rasoškách na Náchodsku či loni v Iliašovcích na Slovensku, kde přišel o život Davídek (†6).

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.