Vlasta Volfová (64) je po operaci mozku na vozíku: Zamítli jí parkovací místo... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. dubna 2024

Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra

Vlasta Volfová (64) je po operaci mozku na vozíku: Zamítli jí parkovací místo...

„Přál bych někomu z těch úředníků, ať si jde zkusit manželku do auta naložit,“ vzkazuje Jaroslav Volf ústeckým úředníkům.
„Přál bych někomu z těch úředníků, ať si jde zkusit manželku do auta naložit,“ vzkazuje Jaroslav Volf ústeckým úředníkům. (Foto Aha! – Veronika Slavíková)

Místo pomoci odkopnutí... Jako opařená zůstala těžce postižená Vlasta Volfová (64) z Ústí nad Labem, když obdržela rozhodnutí magistrátu. Ten jí zamítl žádost o vyhrazené parkování před domem. Žena je přitom po operaci mozku už 21 let připoutaná na invalidní vozík. Přesto podle úřadu nesplňuje potřebné podmínky.

V lednu si podala paní Vlasta žádost o vyhrazené parkoviště prostřednictvím svého manžela Jaroslava (65), který se o ni stará. Oba tehdy museli navštívit magistrát a předložit potřebné doklady. „Vyplňovala to s námi referentka dopravního odboru, předkládali jsme občanský průkaz, kartu pro invalidy i průkaz ZTP/P,“ vzpomíná Jaroslav Volf. Po čtyřech měsících přišlo ale rozhodnutí, které manželům vyrazilo dech. „Zamítnuto. Manželka podle vyjádření úřadu není držitelkou ZTP/P. Průkazku má přitom vydanou od sociálního odboru samotného magistrátu a je platný až do roku 2026,“ zlobí se manžel postižené ženy.

Má/nemá průkaz
Vedoucí odboru ale tvrdí, že o platnosti průkazky invalidy neměl ponětí. „Referent poznamenává do spisu důležité údaje. V tomto případě informace o tom, že je paní držitelkou ZTP/P, chyběla,“ vysvětlil vedoucí odboru dopravy Dalibor Dařílek.

Není řidičkou
Problém má magistrát i s tím, že postižená žena nemá řidičák. „Postačuje tak zastavení vozidla v místě bydliště pro její nastoupení a vystoupení a není nutné vyhrazovat zvláštní místo,“ dodal.

Dům v kopci
Jaroslav Volf je z rozhodnutí úřadu rozladěný. „Silnice před domem je v kopci. Přál bych někomu z těch úředníků, ať si jde zkusit manželku do auta naložit. Hrozí, že se vozík převrhne, není to opravdu žádná legrace,“ stěžuje si muž. Jeho slova doplňuje postižená žena. „Naše situace je už tak dost obtížná a nechápu, proč nám úřad ještě hází klacky pod nohy,“ svěřila se deníku Aha!.

Mohli se vyjádřit
Podle magistrátu se mohli manželé v únoru přijít vyjádřit k probíhajícímu řízení. Volfovi to ale nepovažovali za podstatné. „Tam nebyl důvod. Už dříve jsme to místo měli vyhrazené, veškeré podklady jsme dodali. Proč bych měl opět složitě vláčet ženu na úřad? Považovali jsme to za formalitu,“ říká zklamaný Jaroslav Volf. Dopravní odbor doporučil manželům, aby podali novou žádost. „To rozhodnutí je bohužel už v právní moci a odvolání není možné, proto doporučujeme novou žádost a my zohledníme ty věci, které vyšly najevo,“ přislíbil Aha! Dalibor Dařílek.

Víte, že ...
proti rozhodnutí úřadu lze podat odvolání do patnácti dnů od doručení písemnosti? V případě, že vás doručovatel nezastihne doma, počítá se tato lhůta od 10. dne od uložení na poště.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.