Vězeňská služba vyhlásila sbírku: Pomůže dětem zabitých dozorců! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 22. března 2023

Svátek slaví Leona, zítra Ivona

Vězeňská služba vyhlásila sbírku: Pomůže dětem zabitých dozorců!

Smrt Oskara J. má v Ostravě velký ohlas.
Smrt Oskara J. má v Ostravě velký ohlas. (Blesk.cz/Michal Charbulák)

Stále nové a nové svíčky zapalují lidé před poliklinikou fakultní nemocnice v Ostravě. Podle některých Ostravanů by mělo být pietní místo, připomínající sedm zavražděných lidí, zřízeno natrvalo.

Lidé tedy zatím stále mohou chodit zapálit svíčku obětem šíleného útoku Ctirada Vitáska (†42), který před týdnem zastřelil sedm lidí v čekárně traumatologické ambulance. Mezi mrtvými byli i vězenští dozorci Petr Š. (†39) a Petr L. (†49). „Byla vyhlášena veřejná sbírka na podporu pozůstalých po obou příslušnících,“ uvádí se ve zprávě, kterou včera vydalo ředitelství Vězeňské služby ČR. „Petr Š. v nemocnici hrdinsky zachránil dceru (13) obětováním vlastního života. Zanechal po sobě manželku Lenku a dcery Natálii (28) a Lucii (13),“ uvádí se ve zprávě. Po druhém dozorci Petru L. zůstal syn Jaroslav (9) a manželka, která je lékařkou na onkologickém oddělení ostravské nemocnice.

Sám se zastřelil
Vrah z místa činu ujel. Když ho po třech hodinách vypátral vrtulník na okraji Děhylova, zastřelil i sebe. Nejspíše trpěl duševní poruchou a namlouval si, že má rakovinu a nikdo ho nechce léčit.

Sirény po celé zemi
V celé České republice se v úterý 17. prosince v poledne rozezní sirény. Uctí se tím památka sedmi zesnulých pacientů, které na poliklinice FN Ostrava v úterý 10. prosince chladnokrevně zastřelil Ctirad Vitásek.

Sbírka na fotbale
Na podporu rodin obětí střelby v ostravské nemocnici lidé zaslali více než 2,6 milionu korun. Sbírka, které se účastnili v sobotu fotbaloví fanoušci před utkáním ostravského Baníku se Spartou, přinesla do kasiček celkem 326 968 Kč, 105,92 eura a 74,16 zlotých.

Anketa: Má být u polikliniky trvalé pietní místo?
Lenka Kochová (26), Český Těšín
Nějaké trvalé pietní místo na památku zesnulých by tu mělo být. Je vidět, že lidé chtějí uctít oběti, stále nosí svíčky a chvíli postojí. Uvidíme, jak se k tomu postaví nemocnice.

Pavlína Vozníčková (54), Ostrava
Měla by tady být trvalá vzpomínka na oběti. Líbilo by se mi, kdyby se něco vyrobilo i z těch svíček, zbude toho určitě spousta. Asi by bylo neuctivé, kdyby to skončilo někde v popelnici.

Zpověď blízké ostravského vraha Ctirada V.: Patrně trpěl hypochondrickým bludem

Video se připravuje ...Přečtěte si
pabosev345@...
17. 12. 2019 • 15:42

Mo︆oXi.︆n︆et — skvělé sezn𝚊mkа pr𝚘 d𝚘spělé, kt𝚎ří chtějí nаjít sехuálníh𝚘 p𝚊rtnеr𝚊

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.