Podkarpatská vesnice pláče. Žralok zabil tátu (†42) dvou dcer! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 4. října 2022

Svátek slaví František, zítra Eliška

Podkarpatská vesnice pláče. Žralok zabil tátu (†42) dvou dcer!

Fotografie
Fotografie (internal)

Obrovský smutek a žal drtí vesničku na úpatí Bílých Karpat. Právě odsud pochází muž (†42), kterého v pátek při vysněné dovolené v Egyptě při potápění roztrhal žralok. 

Vyučený a skromný automechanik nechal po sobě na světě manželku a dvě dcerušky, druhačku a osmačku. „Co teď s nimi bude?“ leskly se slzy v očích sousedky Jitky. „Jen chvíli před odjezdem pro ně sháněl boty na potápění,“ chvěje se hlas ženě, když si vybaví chvíli, kdy jej viděla naposledy živého.

Sousedé smutní. Shodují se, že Petr byl pohodový, hodný chlap. Žil podle nich jen pro rodinu a byl to pracant k pohledání. „Ani do hospody, k myslivcům, rybářům nebo zpívat do spolku nechodil,“ řekl Aha! starosta. Muž provozoval s tátou malý autoservis. Byl šikovný a oblíbený. „Akorát se chystali dělat novou fasádu,“ řekl Aha! muž ze sousedství.

Petrova maminka se žalem zhroutila, v neděli musela přijet k domku sanitka. „Vše je čerstvé a hrozné. Nikdo o ničem jiném nemluví. Jsme připraveni rodině pomoci, pokud bude zapotřebí,“ dodal starosta. Zdrcená rodina se k případu vyjadřovat nechce.

7 úmrtí během pouhých tří týdnů. Tak děsivou letní bilanci v malé obci nikdo nepamatuje.

Starosta letoviska o krvavém napadení: Muž zemřel po prvním kousnutí!

Muž (†42) skočil z mola do moře a přišel útok. Český turista zemřel okamžitě, s prvním kousnutím! Tak popisuje krvavé neštěstí, které se odehrálo v letovisku Marsá Alam, starosta Atef Wagdy.

„Oběť plavala, nešnorchlovala, neměla masku. Muž skočil z mola do vody a okamžitě byl napaden. Dokonce jeho žena stála na molu a asi za ním plánovala skočit. Ale žralok ho hned napadl, tak zůstala na molu. Jen díky tomu zřejmě přežila,“ řekl v exkluzivním rozhovoru pro Aha! starosta.

Žralok stáhl muže dolů a trvalo nějakou dobu, než tělo vyplavalo na hladinu. Bylo nalezeno před hotelem, neplavalo na jiné místo. „Uplavalo jen několik metrů, nejvíce deset až patnáct,“ dodal starosta.

5107588:gallery:true:true

Zakázali šnorchly

Šnorchlování a plavání je v současné době v dané oblasti zakázané. „Když turisté plavou ve vodě mezi 12. a 14. hodinou, slunce svítí přímo do moře. A když někdo šnorchluje nebo plave, jde z něj stříbrná záře, a to láká žraloky,“ vysvětlil starosta. Na místě pracují také dva profesoři z Káhiry, kteří se specializují na chování žraloků.

Tělo převezou tento týden

Ostatky muže (†42) z Česka, který v egyptském letovisku Marsa Alam zemřel po útoku žraloka, poputují do Česka. „Jeho tělo bude převezeno zpět do republiky nejpozději do konce tohoto týdne,“ potvrdila včera Aha! mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Pozůstalí se zpátky domů vrátili už v minulých dnech.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.