Dnes je zatmění Měsíce posílené úplňkem: Jak nás ovlivní! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 2. října 2022

Svátek slaví Olívie, zítra Bohumil

Dnes je zatmění Měsíce posílené úplňkem: Jak nás ovlivní!

Dnes bude na obloze k vidění superúplněk!
Dnes bude na obloze k vidění superúplněk! (Foto: ara)

Zatmění Měsíce bude viditelné dnes večer ve 20:20 a potrvá zhruba 50 minut. Zemský stín zakryje Měsíc ze čtvrtiny a nízko nad obzorem předvede malebné divadlo pro pozorovatele i fotografy. Navíc je ve 20:12 Měsíc v úplňku. 

Úplněk může u senzitivních lidí způsobovat změny nálad, úzkost, noční můry nebo poruchy spánku. Podle tradiční astrologie Měsíc ovládá lidské emoce, a při úplňku je jeho vliv nejsilnější.

„V pondělí 7. 8. 2017 po osmé večer nastává pro nás velmi zajímavý úplněk, kdy z astrologického hlediska se bude Slunce spojovat s Marsem prakticky v polovině znamení Lva a v opozici bude Měsíc v polovině Vodnáře,“ říká astrolog Raven Argoni (68).
Pokud nebude oblačno, vyhoupne se Měsíc nad obzor a těsně před půl devátou večer ho zakryje stín.

Bude to jen částečné zatmění Měsíce, ale i tak se bude jednat o jev, který zvýší účinek tohoto úplňku téměř na dvojnásobek. Po desáté hodině večerní se bude všechno rychle opět vracet do normálu.

„Vodnářský úplněk vzbudí touhu realizovat tajné touhy, prosadit svou vůli nebo dostat se do společnosti, kam toužíte patřit. Může zamíchat politickými kartami a vyvolat konflikty. Úterý však pondělní vzrušené očekávání vrátí do kolejí reality,“ dodává Argoni.

Orgány související s Vodnářem
Se znamením Vodnáře souvisejí lýtka, kotníky, holenní kost, achilovka, bérce, svalstvo předloktí a hormony štítné žlázy. Tyto orgány budou dnes citlivé, proto se snažte o ně pečovat a nezatěžovat je. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. Jezte střídmě. Za úplňku se žádný lékařský zákrok nedoporučuje!

Zahrada o úplňku
Sbírejte kořeny bylin, mají teď největší sílu. Nesušte ale nadzemní části bylin, nestříhejte živý plot, neřežte stromy a keře a nezaštipujte zeleninu a květiny. Zalévání rostlin přenechejte na jindy. Vhodný den pro hnojení, zejména na tvorbu květu. Můžete vyvětrat pařeniště a sklep, uklidit skleník a zahradní chatku.

Úplné zatmění bylo předloni 
Zatím poslední úplné zatmění Měsíce viditelné v Česku bylo k vidění v září 2015. Další bude v červenci 2018.Přečtěte si
gray35
7. 8. 2017 • 18:35

Neváhejte, opravdu rarita ,kterou už nikdy neuvidteí. Dnes je nejen zatmění Měsíce, ale navíc ještě úplněk. To ještě nikdy v dějinách vesmíru nebylo a nikdy už nebude.. Milá Redakce, děkuji za upozornění. P.S.: Asi by si Redakce měla povinně nechat udělat test inteligence.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.