Unikátní terapie: Lékaři v Motole řeší únik moči! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 1. října 2022

Svátek slaví Igor, zítra Olívie

Unikátní terapie: Lékaři v Motole řeší únik moči!

Inkontinence může potrápit i mladší jedince.
Inkontinence může potrápit i mladší jedince. (Profimedia.cz)

Lidé trpící poruchami močení nebo samovolnými úniky moči mají novou naději. Lékaři v pražském Motole totiž začali jako první u nás využívat unikátní terapii pro léčbu potíží s močením. Ta prostřednictvím neurostimulátoru a elektrických impulzů obnovuje normální funkci močového ústrojí. Metoda se jmenuje sakrální neuromodelace.

„Hlavním úkolem močového měchýře je shromažďování a vylučování moči. Správnou funkci zajišťují centra v míše a mozku. Pokud komunikace měchýře s nervovým systémem vázne, projeví se to buď sníženou aktivitou měchýře, nebo naopak zvýšenou aktivitou, kdy pacient močí často a dochází i k nekontrolovatelným únikům moči,“ vysvětluje prof. MUDr. Marek Babjuk, přednosta Urologické kliniky FN Motol.

Co je sakrální neuromodelace
Do pánevní oblasti se implantuje malý neurostimulátor. Prostřednictvím elektrod vysílá jemné elektrické impulzy stimulující nervy, které ovládají měchýř. To obnoví funkci močového ústrojí. Metoda je účinná i u pacientů, kterým selhaly předchozí klasické způsoby léčby i pro léčbu fekální inkontinence.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.